Konečně za tři

V neděli 20.9. od 16:30 hod. se na hřišti v Albrechticích odehrálo utkání 4. kola III. třídy. Naši hráči tam zajížděli po sérii třech remíz s vůlí si konečně připsat tříbodové vítězství. I přes řadu absencí neměli hosté problém se složením sestavy, sešlo se jich 15. Hned sedmi hráčům nedělního kádru ještě nebylo 25 let, což je velké plus našeho mužstva. Také došlo k jednomu velkému návratu, kdy se do branky po letech postavil Petr Mácha a vedl si velmi dobře.

První poločas se odehrával ve velmi vlažném tempu a příliš pohledného fotbalu nepřinesl. Obě mužstva hlavně nechtěla udělat chybu a ani jedno mužstvo si v první půli nevypracovalo žádnou vyloženou šanci. Sepekáři dostali příležitost zahrávat dva přímé kopy v blízkosti vápna, ale oba byly mizerně zahrané. Největší šanci Albrechtic měl kapitán hostí Mácha, který v nouzi srazil skluzem míč do protipohybu vlastního brankáře, ale Petr Mácha míč se štěstím zkrotil. To bylo v první půli všechno zajímavé. Není tedy divu, že nezáživný a bez emocí hraný první poločas skončil bez branek. Druhý poločas se do 55. minuty vyvíjel stejně jako první. Ale v 55. minutě vytasili Sepekáři trumf v podobě Lukáše Kosobuda. V 56. minutě Michal Koutník vybojoval na středu hřiště míč, předložil jej do strany Brůžkovi, ten se dostal ze strany do vápna, vystřelil nepřesně na zadní tyč, kde Kosobud skluzem usměrnil míč o břevno do branky – 0:1. Při skluzu se Kosobud malinko rozbil o tyč branky, ale po chvíli vše rozchodil a mohl pokračovat ve hře. Hned za dvě minuty se Kosobud uvolnil na křídle, odcentroval do vápna, kde se parádní hlavou prosadil Dědič – 0:2. Od této chvíle se Sepekáři začali opět soustředit hlavně na obranu a na brejky. Hráli jednoduše a účelně. Albrechtice měly platonický tlak, ale žádné větší šance si nedokázaly vytvořit, standardní situace i rohové kopy vyřešila obrana hostí v čele s brankářem Máchou. V 87. minutě předložil Havlíček míč na velké vápno Brůžkovi a ten zkušeně zakončil na zadní tyč – 0:3 hotovo, vyřízeno. Do konce zápasu už se nic nestalo a Petr Mácha tak ve své obnovené premiéře dokázal udržet čisté konto. Naši hráči si připsali první tříbodové vítězství v sezóně. V zápase se sice nehrál moc pěkný fotbal, ale naši hráči přeci jen víc chtěli. Příští neděli od 15:00 hod. přivítáme na našem hřišti rivaly z Hrazánek, to bude určitě zcela jiný zápas, zde se dají očekávat tradičně velké emoce. A to příští prodloužený víkend nebude vše, hned v pondělí v 15:30 hod. na svátek sv. Václava přivítáme v pohárovém zápasu Putim. Přijďte nás podpořit, pokud vám to Prymula nezakáže.

Albrechtice B – Sepekov B 0:3 (0:0) Goly: Kosobud, Dědič, Brůžek

Sestava: Mácha Petr – Stehlík, Novák, Bolek, Filipín – M. Koutník, Honza Mácha, Brůžek, Januška – Havlíček, Bočan