Povinnost splněna

V neděli 27.9.2020 od 15:00 hod. se na hřišti v Sepekově střetlo mužstvo domácího Béčka s Hrazánkami. I tentokrát se projevila šířka kádru naší rezervy a na zápas dorazilo hned 19 hráčů. Pokud se domácí chtěli udržet u mužstev v horních patrech tabulky, bylo povinností vždy nepříjemného soupeře z Hrazánek porazit.

Zápas začalo naše mužstvo lépe a už ve 12. minutě se přetažený roh dostal ke Kosobudovi, který nastřelil míč před branku, kde na správném místě stál O. Bolek a poslal domácí do důležitého vedení – 1:0. Poté měl po centru z pravé strany šanci L.Kosobud, ale v dobré pozici na malém vápně na míč nedosáhl. Poté si Hrazánky vytvořily velký závar uvnitř pokutového území domácích, ale domácí obrana v čele s Máchou v bráně se štěstím odolala. Jak bylo důležité tento okamžik přežít, se ukázalo ve 30. minutě, kdy Kosobud přihrál Havlíčkovi, ten před velkým vápnem místo očekávané přihrávky malinko zachrtil a vystřelil do středu branky, kde nachytal hostujícího brankáře, který střelu neudržel a domácí zvýšili svůj náskok – 2:0. O malou chvíli déle mohlo být ještě veseleji, ale hostující pomezní praporkem pokazil radost Bočanovi, který krásnou hlavou rozvlnil síť potřetí. Hrazánky mají také široký kádr, ale prim u nich pořád hrají zkušení důrazní hráči, kteří byli poskládáni hlavně ve středu hřiště, hra byla oboustranně velmi tvrdá, čemuž pomohl i rozhodčí Ťupa, který šetřil kartami a povolil utkání malinko uzdu. Sepekáři šli do šatny tedy s vedením 2:0. S vědomím toho, že v minulém domácím zápase naši promrhali dokonce třígolové poločasové vedení, nastoupili na druhý poločas s cílem hrát pořád stejně. To se jim dařilo jen zčásti, jelikož hosté si v druhé půli vytvořili řadu šancí, závarů ve vápně domácích bylo hned několik, ale hostující hráči i přes obrovskou snahu, kdy se snažili míč do brány dopravit nohama i rukama výborného Máchu v bráně nepřekonali, také je důležité dodat, že našemu brankáři hlavně s dorážkami pomohli obětaví obránci. Přibližně v půlce druhého poločasu, kdy by inkasovaný gól v domácí bráně vlil Hrazáneckým krev do žil, předvedl náš brankář nejhezčí okamžik zápasu, kdy hosté zahráli trestný kop z hranice vápna velmi dobře, ale Mácha míč tygřím skokem vytáhl ze šibenice. Domácí měli v druhé půli dvě velké šance, kdy nejprve M.Novák ml. z vápna přestřelil a poté J.Mácha, který po narážečce s M.Novákem ml. neuspěl nadvakrát tváří v tvář proti brankáři. Nutno dodat, že Sepekáři měli druhý poločas spoustu přečíslení, ale finále neřešili dobře, nicméně v tomto zápase to na vítězství 2:0 stačilo. Snaživé Hrazánky by tentokrát gól asi nedaly, i kdyby se hrálo ještě hodinu navrch. Naše rezerva si tedy připsala druhé vítězství v řadě s čistým kontem. Příští neděli 4.10. v 16:00 hod. zajíždí naši hráči k největšímu rivalovi do Božetic, rezervě Božeťáků se na rozdíl od jejich prvního mužstva daří a jsou zatím na prvním místě tabulky. Ale stejně jako u utkání A týmů, ani tento zápas nemá favorita a hráči naší rezervy mají chuť poprat se o vítězství a potvrdit, že patří ke špičce soutěže.

Sepekov B – Hrazánky 2:0 (2:0) Goly: Bolek, Havlíček

Sestava: P. Mácha – Filipín, Novák, Bolek, Stehlík – L. Koutník, Mácha, Kosobud, M. Koutník – Dědič, Bočan

Průběžně střídali: Himl, Baloun, Kotrba, Brůžek, Havlíček, Šťastný, Volf