Naděje na body žila jen poločas

K prvnímu utkání sezóny 2019/2020 zajížděla naše rezerva na hřiště k neoblíbenému soupeři do Mirotic. Vzhledem k tomu, že jediné plánované přátelské utkání, soupeř na poslední chvíli zrušil, šli do zápasu naši hráči, jak se říká z voleje. Sešlo se třináct hráčů, což oproti 19ti domácím nebylo mnoho a v dusném počasí na kvalitně připraveném hřišti i tohle sehrálo svoji roli.

Zápas začal opatrně, drtivý tlak domácích se tentokrát nekonal. V 11. minutě však přes Nováka přešel útočník domácích a naservíroval míč před prázdnou bránu k Obermajerovi a bylo to 1:0. V průběhu prvního poločasu měli domácí míč častěji na svých kopačkách, Sepekáři čekali v bloku a běhali převážně bez míče. Mirotice si vytvářeli střelecké příležitosti, ale spolehlivý Doubek už v první půli svou branku díky několika zákrokům uhájil. Sepekáři si také vypracovali dvě tutové šance, ale Dědič s Havlíčkem v obou případech neproměnili. Do kabin tedy odcházeli domácí se zaslouženým jednobrankovým vedením.

Druhý poločas začal obdobně jako první bez nějakého výraznějšího tlaku na jedné či druhé straně. Sepekáři si z kraje poločasu vytvořili standardku z levé strany po faulu na L. Koutníka. Mácha zvolil střelu na přední tyč, kdy brankář domácích se štěstím vykopl, to bylo bohužel vše, co Sepekáři směrem dopředu v zápase předvedli. V 59. minutě se přes naší pravou stranu prosadil domácí Filip Mikulášek a podél bezmocného Doubka zvýšil na 2:0. Od této chvíli na hřišti existovalo jen jedno mužstvo a to domácí. Téměř všem hráčům hostí viditelně docházely síly. Do konce zápasu si domácí vytvářeli jednu šanci za druhou a jen mimořádný výkon Doubka zabránil většímu debaklu. Vychytal například i trojšanci, kdy mu ostatní naši hráči poctivě fandili, několik nebezpečných střel, hlaviček i několik nájezdů. Poslední branku vstřelili domácí v 71. minutě, kdy se prosadil Matěj Mikulášek. Této brance předcházel dle mínění našeho pomezního rozhodčího ofsajd, který i signalizoval, ale sudí Kalina na pomezního nereagoval a gól se slovy: ,, hele nemohl bejt,´´  uznal. Po této brance i vznikla malá roztržka, kdy jeden z diváků posilněný voňavým matrošem, který inhaloval u lavičky hostů v poločase, začal nadávat Himlovi, který seděl sám na lavičce hostů. Chvíli to i vypadalo, že tento ,, divák´´ půjde Himlovi svůj názor vysvětlit ručně, naštěstí ženská polovička tohoto individua jej odtáhla pryč. Do konce zápasu již žádná branka nepadla a zápas tedy skončil zaslouženým vítězstvím domácích 3:0.

Sepekáři v tomto zápase mnoho nepředvedli a nekladli domácím téměř žádný odpor. Domácí mají zajímavý tým složený z mladých hráčů, kteří doplňují o zkušené Růžičku, Mikuláška,Vrkoče a další. Mohlo by se jednat i o kandidáta na postup, ale uvidíme, jestli hráči domácích zvládnou ukočírovat svoje emoce proti soupeři, který jim bude klást výraznější odpor.

Příští kolo odehrají Sepekáři až za 14 dní 1. září v domácím zápase proti Hrazánkám, což by pro ně měl být přijatelnější soupeř. Ale i tak budou muset Sepekáři předvést daleko lepší výkon, za dnešní zápas zaslouží pochvalu jen brankář Doubek, zbytek mužstva zůstal za očekáváním. Přijďte tedy naše hráče podpořit a vyburcovat je k bojovnějšímu výkonu.

Mirotice – Sepekov B  3:0  (1:0)

Sestava: Doubek – Volf, Novák, Hrych, Filipín – M. Kountík, Mácha, Himl, L. Koutník – Dědič, Havlíček