Neúspěšné loučení se sezónou 2018/2019

Poslední domácí zápas byl zároveň i posledním v sezóně 2018/2019. Béčko se v něm utkalo s Miroticemi. Soupeř byl před zápas na druhém místě tabulky. Mirotičtí jsou důrazným týmem, který se navíc často uchyluje k zákrokům za hranou fotbalu, tudíž určitě nepatří k oblíbeným týmům. Sepekovští se, jak již bývá zvykem na konci každé sezóny, hůře scházeli k zápasu. Pomohli staronové akvizice Roman Brouček a Tomáš Kakos, připojil se také Vojta Doubek, který dal přednost v radostném očekávání přírůstku do rodiny domácímu utkání před odjezdem do Mladé Vožice s A mužstvem.

Od úvodu se hrálo dosti neurovnaně. Mirotičtí zdaleka neměli takový tlak jako v domácím utkání, kde Sepekáře mačkali jako citron a rozhodli v úvodní půlhodině. Sepekovští několikrát zazmatkovali při rozehrávce, ale výborné zákroky předvedl gólman Pultar, který byl opět výraznou oporou týmu. Béčko mělo také své šance, nicméně domácí své situaci mnohdy chtěli vyšperkovat finální přihrávkou do prázdné brány a málo se tlačili do střelby. V 36. minutě padl první gól. Po chybné rozehrávce v obraně domácích se dostal sám do zakončení hostující Gottfried, který zamířil přesně k tyči, 0:1. Takřka hned po rozehrávce se do výborné kombinace dostal Vojta Doubek, který se po narážečce dostal sám před gólmana, ale vyrovnat nedokázal. Nepovedlo se to ani Tomáši Himlovi, který hlavičkoval do odkryté brány, kde parádní zákrok předvedl hostující gólman a reflexivně nohou vykopl balón mířící do sítě.

Do druhého poločasu nastoupili domácí s odhodláním zápas minimálně vyrovnat. Bohužel však od úvodu tahali za kratší konec. Výrazněji se začal prosazovat Gottfried na hrotu útoku, aktivnější byl také Růžička ve středu hřiště. Domácím hráčům docházely síly, Kosobud absolvoval odpolední zápas za Áčko v Mladé Vožici, stejně tak M. Koutník a Lukáš Brůžek. V 55.minutě se prosadili hosté podruhé. Hřebejk natáhl k ráně z 30ti metrů a utaženou padající střelou prostřelil domácího gólmana, 0:2. Domácí vsadili vše na útok. Po centru Himla měl dobrou pozici Kosobud, který hlavou mířil těsně vedle. Po přihrávce z levé strany zakončoval sám před gólmanem Kakos, ale ani tomu se nepodařilo usměrnit míč do sítě. V 82.minutě bylo o zápasu definitivně rozhodnuto. Po propadnutí na půli hřišti došlo k přečíslení domácí obrany, Gottfried přihrál do vápna, kde opět zakončil Hřebejk, 0:3. Tečku za utkáním a za sezónou udělal trenér a vůdčí osobnost týmu stoper Martin Novák, který si v souboji s Růžičkou nešťastně srazil míč do vlastní branky, 0:4.

Mirotice vyhrály zaslouženě i druhý vzájemný zápas, i když to tentokrát nebyl tak suverénní výkon. Sepekovští do nadcházející sezóny musí hlavně potrénovat střílení gólů. Neškodilo by zapracovat i na penaltových rozstřelech.

Poděkování za konec sezóny patří Michalu Pultarovi, který nenechal Sepekovský fotbal na holičkách a při neúčasti Michala Doubka a Ondřeje Maška zaskakoval ve třech týmech za víkend. Za poslední zápas patří poděkování všem, kteří odehráli dva zápasy v jednom dni a pak hráčům, kteří již aktivně nehrají, ale přesto neváhali a přišli pomoci Béčku (Roman Brouček a Tomáš Kakos).

Děkujeme všem divákům a fanouškům za to, že si udělali čas a přišli nás v sezóně podpořit. Mezi nimi bychom chtěli vyzdvihnout Pepu Koutníka, který se s námi vydával i na venkovní utkání (např. cyklistický výlet do Albrechtic nad Vltavou).

Sepekov B – Mirotice  0:4  (0:1)

Sestava: Pultar – Šťastný, Novák, Doubek V., Volf – M. Koutník, Mácha, Kosobud, Himl – Mička, Bočan