Neoblíbený soupeř

Hrazánky byly posledním soupeřem, se kterým se sepekovská rezerva utkala v ročníku 2017/2018. V domácím zápasu se představily takřka všechny opory Béčka. Za to je třeba poděkovat benevolentnímu přístupu A mužstva, které ve stejný čas odjelo na zápas do Sedlice s několika dorostencemi. Hráči Béčka se však spíše než na utkání viděli zřejmě na dokopné, která se konala o pár hodin déle.

Úvodní hvizd nasměroval do hřiště Jiří Himl, neboť se na zápas nedostavil včas rozhodčí Pávec. Tímto bychom chtěli panu Himlovi poděkovat, jeho rozhodování bylo věcné a přesné. Bohužel na tento kladný výkon nebyli schopni navázat hráči B mužstva. V přední linii nebyli schopni Béčkaři podržet balon, v záložní řadě nebyli kreativní a v obraně byli nepřesní a nedůrazní. Hrazánečtí vstoupili do utkání lépe, nic nevymýšleli, po vyhraném souboji poslali míč za obranu nebo přímo na útočníka, který byl schopen balon zpracovat a udržet. V 31. minutě padl první gól, kdy za Šťastného zaběhl hostující Pešek, který skákající balón ve vápně životní trefou zamířil do šibenice, 0:1. Domácí se z úderu snažili oklepat, velkou šanci měl Kosobud, který hlavičkoval zblízka jen do náručí gólmana Mošanského. Poté se uvedl střelou z vápna Himl, kterou mu vyrazil opět Mošanský. První půle skončila vedením hostů.

Do druhého poločasu šli domácí s chutí zlepšit všechny atributy hry a minimálně vyrovnat. Domácí se dostávali více do vápna hostí, nicméně do vyložených šancí se neprobojovali. Výjimkou byla standardní situace z hranice vápna, kterou Himl poslal nad bránu. Stejně si vedl i Šťastný, který zakončoval ze strany mimo tři tyče. Hrazánky zkoušely štěstí z větší vzdálenosti, jejich pokusům však také chyběla přesnost. V 78. minutě hlavičkoval Honza Mácha ve vápně hostů, když ho vysokou nohou nevybíravě zasáhl hostující hráč. I přes nepochopitelné debaty ze strany hostů se rozhodčí Pávec rozhodl odpískat penaltu, kterou zkušeně k tyči proměnil rutinér M. Koutník, 1:1. Domácí mohli dokonce usilovat o tři body, neboť Šťastný našel centrem za obranu naběhlého Kosobuda, který nedokázal usměrnit míč za brankáře. V 88. minutě domácí faulovali na hranici velkého vápna, k míči se postavil Dvořák, který na brankářovu stranu trefil balon k tyči, 1:2. Domácí vrhli všechny síly do útoku, v poslední minutě se po závaru ve vápně hostí dostal k míči Kosobud, který kopem ze strany trefil břevno.

Zápas skončil vítězstvím Hrazánek, které tak potvrdily, že na Sepekov umí. Staly se tak jediným týmem této sezóny, se kterým rezerva neuhrála ani bod.

Po tomto utkání se naštěstí konala již zmíněná dokopná, kde Béčkaři shrnuli celou sezónu a udělali za ní pomyslnou tečku.