Wrestling v Šamonicích

K poslednímu venkovnímu zápasu sezóny vyjížděli hráči Sepekova B v neděli dopoledne do Šamonic, kde se utkali s mužstvem Vráže. Tentokrát se museli Sepekovští obejít bez několika tradičních opor mezi které patřil z rodinných důvodů omlouvající se hrající trenér Martin Novák. Tým tak dostal na povel kapitán Mácha. Jako náhrada za Martina Nováka byl povolán Vojta Baloun, který si v prvním zápase za Béčko vedl více než obstojně. Mužstvo Vráže je již tradičně přikováno na dno tabulky a tomu odpovídala i divácká kulisa, kdy na zápasu mohlo být cca 10 diváků, na oficiálním webu FAČR je uvedeno 30 diváků, ale to se zřejmě jedná o permanentkáře, kteří nedorazili.  I tak Sepekáři rozhodně nehodlali nic podcenit.

V první dvacetiminutovce zápasu byla hra zcela vyrovnaná, její těžiště se odehrávalo převážně ve středu hřiště. První šanci si vytvořili domácí, kdy po výkopu zaběhl za obranu hostující útočník a jeho střela zpoza vápna jen těsně minula levou tyč branky hostů. Zápas byl od začátku plný faulů a diskuzí. Mladý rozhodčí Řezáč si nechal začátek zápasu utéct a emoce poté pracovaly i přes jasný výsledek až do konce zápasu. Sepekáři si postupem času začali vytvářet tlak. V 25. minutě Bočan zabojoval ve vápně o míč, vrátil jej na vápno, kde jej Himl uklidil o tyč do branky, bohužel rozhodčí posoudil souboj Bočana s obráncem jako faul útočícího hráče a gól neplatil. Sepekovští protestovali, ale sudí pochopitelně rozhodnutí již nezměnil. O několik okamžiků později si J. Doubek narazil míč s Havlíčkem, domácí obránce o něj ve vápně zavadil a J. Doubek šel ochotně k zemi – penalta. Tu proměnil M. Koutník tvrdou ranou k tyči po které se brankář marně natahoval – 0:1. Tentokrát protestovali domácí, ale také bez úspěchu. Ve 33. minutě bylo ještě veseleji, Mácha dostal na hranici vápna míč, prokličkoval se do vápna a předložil míč Havlíčkovi, který krásnou střelou bodlem vymetl levou šibenici – 0:2. Do konce poločasu se již žádná šance hostů neujala. Do kabin tedy hosté odcházeli s nadějným dvoubrankovým vedením. V kabině si řekli, že si v klidu zahrají kombinační fotbal a pokusí se přidat další branky.

Druhou půli měli Sepekáři hru zcela ve své moci. Ve 46. minutě nastoupil po několika letech do hry “Pívo” Miroslav Slanina a rozhodně si nevedl špatně. Sepekáři měli místy drtivý tlak, ale branky nepřicházely, naopak přibývalo nevybíravých zákroků domácích hráčů, kteří asi jen těžce vstřebávají jejich poslední místo v tabulce. V 61. minutě dostal Mácha míč ve středu hřiště, postupoval směrem k brance domácích, skákavou přihrávkou našel ve vápně J. Doubka, který z první tvrdě vystřelil na parohy brankáři, ten nedokázal jeho ránu udržet a míč skončil pár decimetrů za brankovou čárou – 0:3. Poté se na hřišti znovu přitvrdilo, emoce vyvolal hlavně moment, kdy Himl postupoval sám na bránu, na hranici vápna však přiletěla brutální kosa zezadu od obránce, kdy se do souboje namotal ještě jeden obránce domácích, který na Himla přepad. Himl po likvidačním faulu neudržel emoce na uzdě a jeho ocelová pěst dopadla na hruď obránce, který předcházející faul nespáchal. Po této situaci se na hřišti vytvořil pěkný ragbyový mlýn, do kterého se zapojila téměř kompletně obě mužstva, každý strkal do každého, vzduchem létala samá ,,slušná´´ slova, ale žádná další rána už nepadla. Rozhodčí situaci vyřešil žlutou kartou pro Himla a pro brankáře domácích. Autor faulu odkráčel zcela bez postihu. Himl byl po této situaci raději stažen ze hry. Z následného trestného kopu z nadějné pozice měl z dorážky velkou šanci M. Koutník, míč však zapadl těsně vedle tyče. V 87. minutě z pravé strany odcentroval Havlíček, Dědič svým pohybem zmátl brankáře, který se lekl, zůstal stát na půli cesty a na zadní tyči hlavou uklidil míč do prázdné branky znovu nalezený střelec J. Doubek – 0:4. V úplném závěru měl ještě obří šanci Dědič, kdy v jasné pozici dorážel do z velké části odkryté branky, brankář však předvedl  zákrok a radost Dědičovi pokazil.

Sepekov si tak připsal zasloužené 3 body a mohl tak potěšit svého trenéra, který netrpělivě čekal na telefonu na zprávy. Kromě 3 bodů bylo dalším vítězství i to, že nikdo z našich hráčů neutrpěl žádné zranění, jelikož zákroky některých ,, bezmozků´´ z řad domácích na fotbalové trávníky rozhodně nepatří. Tudy pro domácí cesta k vyšším příčkám v tabulce rozhodně nepovede (Autor článku je přímý účastník zápasu, tak může být i lehce zaujatý). Speciální poděkování patří i Zbyňkovi Cihlářovi, který jako jediný fanoušek Sepekova přijel podpořit svoje kamarády a druhou půli dokonce odmával. Možná visí ve vzduchu další návrat. Uvidíme. Poslední zápas odehrají Sepekáři netradičně v sobotu 9.6. od 16:00 hod. proti mužstvu z Hrazánek. Hned po tomto zápasu následuje tradiční dokopná, takže hráči snad potvrdí zlepšenou jarní formu a rozloučí se vítězstvím před plným balkónem.

Vráž  – Sepekov B  0:4 (0:2) Goly: Doubek 2x, Havlíček, Koutník M.

Sestava: Doubek – Šťastný, Baloun, L. Koutník, Volf – J. Doubek, Mácha, Himl, M. Koutník – Dědič, Bočan