Umělá tráva

Rezerva postoupila do semifinále

K utkání druhého kola okresního poháru zajížděli hráči naší rezervy na hřiště do Branic, kde své zápasy hraje mužstvo Bernartického B týmu. Bernartice obnovily své rezervní mužstva poté, co loni odstoupily pro nedostatek lidí z okresního přeboru. Obnovení mužstva si vzali na starost Braničtí, dali dohromady odchovance místního fotbalu a v Branicích se začal opět hrát fotbal. Rezerva se tedy bude opět potkávat s dalším tradičním rivalem, což je samozřejmě dobře, protože jak zaznělo ve filmu Kožené slunce: ,,kde nehrajou fotbal, tam chcípnul pes.´´

Docházka na zápas byla tentokrát více než dobrá, sešlo se 18 hráčů, takže trenér měl, kde brát. Prvních deset minut zápasu byl v režii domácích, přišpendlili Sepekáře před jejich vápno a vytvářeli si šance. Žádnou z nich však nedokázali proměnit, jelikož bránu Sepekova v prvním poločase uzamkl výborný Doubek. Z tlaku z úvodu zápasu Braničtí vytěžili jen tyč po nepovedeném centru. Zhruba v 15. minutě se hra začala opticky vyrovnávat. Začalo se hrát převážně ve středu hřiště, držení míče bylo stále jasně na straně Branických, ale žádné velké nebezpečí pro bránu Sepekova to neznamenalo. Výjimkou byla Syrovátkova hlavička po standartní situaci, která šla jen těsně vedle. Braničtí se také několikrát dostali do křídelních prostorů po kolmicích ze středu, ale naše obrana s brankářem situace vždy nějak vyřešila. Největší šanci první půle si paradoxně vypracovali Sepekáři, kdy se míč po pěkné akci dostal ke Kosobudovi, který z úrovně malého vápna vystřelil, ale brankář jeho střelu vytěsnil na břevno.

Do druhé půle se domácí posílili o kmenové hráče Bernartického A týmu Nováka, Kloboučníka a následně i T. Češku. Druhá půle byla vyrovnanější než první. V 50. minutě asi na třetí pokus rozehráli Cihlář s Himlem roh nakrátko, domácí na to nereagovali a Himl posadil míč přesně na hlavu úplně volného Bočana, který krásnou hlavičkou poslal Sepekáře do vedení – 0:1. Za několik minut bylo ale vyrovnáno, Braničtí kopali také roh, Sepekovští nedokázali míč odvrátit, ten se odrazil k Novákovi, který vyrovnal – 1:1.  V 82. minutě již zcela vyrovnaného zápasu se domácí dostali do vedení. Míč se ve vápně odrazil k Šerhantovi a ten střelou k tyči poslal domácí do vedení – 2:1. Sepekáři pak začali riskovat, vysunuli svou zálohu dopředu a v posledních pěti minutách to přineslo ovoce. V 85. minutě prošel aktivní Smrčina do vápna, dal míč před branku, kde Kosobud pěknou patičkou poslal míč těsně vedle. V 88. minutě se znovu Kosobud dostal na hranici vápna k míči, prostrčil mezi obránci na Smrčinu, který pod padajícím brankářem vyrovnal – 2:2. Smrčina si touto brankou splnil normu – jeden zápas a jeden gól každý rok. J O postupujícím tedy rozhodl penaltový rozstřel.

Za Sepekov kopali Himl, Koutník M., Smrčina a Koutník L. Všichni s naprostým přehledem proměnili, za Bernartice nedali Novák (břevno) a Kloboučník (skvělý zákrok Doubka). Sepekov tak penaltový rozstřel zvládl a postoupil přes dalšího těžkého soupeře do dalšího kola poháru. Nyní se už hráči rezervy můžou soustředit na první mistrovský zápas, který odehrají v neděli 2. září od 15:00 hod. Všichni příznivci jsou srdečně zváni.

Bernartice B – Sepekov B  2:2 (0:0)  Goly: Bočan, Smrčina

Sestava: Doubek – Šťastný, Novák, Hrych, Volf – J. Doubek, Mácha, Kosobud, M. Koutník – Himl, Havlíček