Oslov zdolal pevnost

V neděli 16.10. přijel do Sepekova soupeř z Oslova poměřit síly s domácí juniorkou, která i přes hloupé zaváhání v Hrazánkách, byla před tímto kolem na čele tabulky právě před Oslovem. Hráči domácích si před utkáním věřili a byli odhodláni napravit zaváhání z Hrazánek, kde poprvé v sezóně nebrali ani bod. Doufali, že svou domácí pevnost uhájí až do konce podzimní části.

Odhodlání domácích zůstalo ale bohužel asi někde v šatně, jelikož od prvních minut bylo na hřišti pouze jedno mužstvo a domácí to nebyli. Oslovští byli od začátku ve všem lepší, fotbalovější a dravější. A už od úvodních minut počítali své šance, které naštěstí zneškodňoval růžový panter v domácí bráně Krahula, který tak domácím dával naději. Hosté se dočkali až ve 27. minutě, kdy se míč po dvou šťastných odrazech dostal ke Kolářovi, který postupoval sám na branku a střelou nahoru, překonal Krahulu – 0:1. Ve 36. minutě poté bylo ještě hůř, domácí sice odvrátili standardní situaci, ale odraženého míče se zmocnil hostující Jakub Hubáček, napřáhl možná z třiceti metrů, střela zaplavala, navíc těsně před Krahulou stínili domácí obránci a tak míč skončil v brance – 0:2. I při této brance měli hosté štěstí, ale nutno dodat, že mu šli naproti a výsledek v té době mohl být už 0:5. Jedinou šanci si domácí vytvořili v závěru poločasu, kdy si Máchův roh našel domácí kanonýr Vlk, hostující brankář však s velkou dávkou štěstí míč chytil, to když si na něj při zákroku doslova sedl na brankové čáře. Hosté tedy odcházeli do kabin s dvougólovým vedením. Domácí si v kabině ke svému výkonu něco řekli, rozhodli se, že zápas nevzdají, jelikož měli Oslov přesně tam, kde jej chtěli mít, tedy v tzv. Csaplárově pasti a v druhé půli výsledek otočí.

A druhá půle byla skutečně úplně odlišná od té první. Domácí přidali na důrazu a svého soupeře zmáčkli na jeho polovině, ten se buď skutečně nechal ukolébat poločasovým vedením, nebo mu postupně docházely síly. Domácím přibývaly střelecké pokusy i rohové kopy a v 63. minutě se dočkali kontaktní branky, Mácha vysunul kolmicí Vlka, který postupoval ze strany na branku a přesnou střelou k tyči snížil – 1:2. To Sepekovským vlilo krev do žil a za několik minut jim chybělo jen několik centimetrů k vyrovnání, to když akci z pravé strany zakončoval uvnitř pokutového území znovu Vlk, ale nastřelil jen tyč, míč se pak pro domácí smolně odrazil k hostujícím obráncům, kteří ho odkopli. Okolo 70. minuty měli domácí ještě jednu velkou možnost na vyrovnání, to když Mácha dlouhým nákopem našel Koutníka, který postupoval sám na branku, ale z dobré pozice přestřelil. Bohužel to byla poslední velká šance domácích, závěr byl z jejich strany hodně nervózní, jelikož sudí Brodský zrovna nepřispíval k plynulosti hry, navíc nedržel stejný metr při nechávání výhod a domácí závěr prohádali, což byla velká škoda a výsledkem byly jen tři žluté karty za nesportovní chování pro Sepekáře. V druhé půli ještě Krahula předvedl krásný zákrok proti výborně zahranému trestnému kopu Hubáčka a podtrhl tak svůj velmi dobrý výkon. Vypadá to, že v Sepekově roste další talentovaný brankář. Hosté tedy domácí obrali o tři body, ti tak spadli z prvního na čtvrté místo a teď je čeká výlet na skálu do Kostelce. Pokud chtějí Sepekáři držet krok se špičkou, musejí z Kostelce dovézt tři body. Přijeďte je podpořit, z minulosti víme, že zápasy v Kostelci bývají pořádně vyšperkované.

Sepekov B – Oslov 1:2 (0:2) Goly: Vlk

Sestava: Krahula – Volf, Novák, Filipín, Šťastný P. – Koutník, Kosobud, Mácha, Doubek – Vlk, Cihlář

střídali: Šťastný F., Hlavín, Dědič, Kotrba, Brůžek, Kašpar