Z Kostelce se třemi body

V sobotu 22.10. zavítala naše juniorka po několika letech na hřiště neoblíbeného soupeře do Kostelce. Domácí byli před tímto kolem na prvním místě tabulky. Sepekovský A tým měl o víkendu volno a tak se v sobotní sestavě B týmu točili i Filip Doubek, Víťa Čunát a Martin Novák ml., tím přinesli do mužstva velkou kvalitu. Do branky se opět postavil Krahula.

Zápas začali lépe hosté a už v 10. minutě vysunul Čunát kolmou přihrávkou Fífu Doubka, ten spustil u něj málo vídané turbo, byl u míče dřív než brankář a poslal hosty do vedení – 0:1. Ve 14. minutě se hosté měli dostat do vedení, ale Brůžek ve velké šanci napálil míč pouze do břevna, o několik okamžiků později měli míč na noze hostující obránci, ale došlo ke zbytečné ztrátě a domácí útočník s exotickými kořeny Hannachi Bassem pohotově a hlavně krásně přeloboval Krahulu – 1:1. Ve 23. minutě si hosté naštěstí vzali vedení zpět, to Kosobud si dal jeden z mnoha sobotních bazénů, kdy se zrychleně přesunul cca 50 metrů až do vápna hostí, kdy jeho náběh domácí nezachytili, Čunát jej navíc našel přesným centrem a Buďák poslal hosty do vedení – 1:2. Do konce poločasu už branka nepadla, hra byla vyrovnaná, Bassem trefil tyč, ve vápně domácích došlo k velmi podezřelému zákroku Kofroně na Filipa Šťastného, ale rozhodčí penaltu neodpískal. I tak šli do šaten hosté spokojenější.

V druhé půli domácí byli více na míči, ale hosté pozorně a poctivě bránili a hrozili z brejků. Bassem trefil zpoza vápna znovu tyč, brankovou konstrukci trefili i hosté, kteří zlobili hlavně díky výborně hrajícímu F. Doubkovi, několik šancí měl i Cihlář. V 70. minutě přišla rozhodující chvíle zápasu, to Doubek odcentroval na volného kanonýra Vlka a ten z voleje slabší nohou propálil brankáře – 1:3. Poté začali domácí více riskovat a tlačili se do vápna, ale obrana hostí odolávala, a když v největší šanci, kdo jiný než Bassem hlavičkoval ze dvou metrů v jasné pozici pouze do břevna, bylo vše na dobré cestě. Nutno dodat, že Bassema před zakončením postrčením rozhodil F.Doubek a penalta se měla pískat i pro domácí, ale rozhodčí držel svou linii. V zápase padly jen tři žluté karty, dvě pro domácí, jedna pro hosty, což je na utkání v Kostelci neskutečně nízké číslo. Na dřívější poměry v Kostelci se hrálo i poměrně čisté utkání, výjimku tvořila středová dvojice Růžička-Mácha, která se celý zápas okopávala jak brambory, kdy při přísnějším metru rozhodčího to mohlo být mezi těmito dvěma 3:3 na žluté. Takhle v této statistice vyhrál domácí Růžička 1:0, jelikož si k faulům přidal i pár věcných poznámek k rozhodčímu. Mnohem důležitější ale byl výsledek zápasu, kdy hosté dovezli domů výhru 3:1 a velmi důležité 3 body, které po dvou prohrách v řadě nutně potřebovali, aby se udrželi na dostřel špičky soutěže. Nyní je nutné zvládnout poslední dva zápasy podzimu, jelikož tabulka je obrovsky vyrovnaná. Mezi prvním a sedmým týmem tabulky je rozdíl pouhých 5 bodů. Příští sobotu 29. 10.2022 naši přivítají od 14:00 hod. na domácím hřišti Čížovou B, se kterou v minulé sezóně dvakrát prohráli, mají jí tedy co vracet. Přijďte na pivko a zafandit!! Za hráče děkujeme všem našim příznivcům, kterých bylo i v Kostelci poměrně dost a byli slyšet!!

Kostelec – Sepekov B 1:3 (1:2) Goly: Doubek, Kosobud, Vlk

Sestava: Krahula – Hlavín, Novák M., Filipín, Novák M.ml. – Doubek J., Mácha, Kosobud, Doubek F. – Vlk, Čunát

střídali: Dědič, Šťastný F., Cihlář, Brůžek, Volf