Umělá tráva

První podzimní porážka B týmu

V neděli odpoledne zajíždělo B mužstvo na neoblíbený terén do Hrazánek. Místní hřiště a velmi nepříjemný soupeř našemu týmu dlouhodobě nesvědčí. Nicméně před tímto duelem si hosté věřili, nachází se na prvním místě tabulky, na zápas se sešli ve velmi solidním počtu a po dlouhé době vyrazila s Béčkem jeho někdejší opora David Kašpar. Domácí nastoupili v ustálené sestavě, kdy se opět opírali o své stárnoucí ale pořád kvalitní opory v čele s gólmanem Lubošem Mošanským a střelcem Tomášem Mošanským.

Úvod zápasu byl vyrovnaný, hra se přelévala na obě strany a začínaly se rodit gólové příležitosti. První velkou měl na noze Tomáš Mošanský. Hostující obrana neubránila náběh domácích, přišla skákavá přihrávka před prázdnou bránu, ale Mošanský nedokázal míč usměrnit mezi tři tyče. Na druhé straně dělal domácím velké starosti Vlk, který několikrát dobře přihrával do vápna, ale bohužel ani jeden z míčů nedokázali jeho spoluhráči dotlačit do brány. V 16. minutě to tedy musel vzít Vlk na sebe, po kvalitním centru za obranu od Volfa si Vlk udělal prostor a střelou pravou nohou propálil gólmana Mošanského. Hosté se snažili chopit iniciativy, nicméně domácí rodící se akce často zastavovali již na půlce za cenu ostřejších zákroků. V 31. minutě bylo srovnáno. Sepekovská obrana na svojí pravé straně nezachytila náběh Tomáše Mošanského, který postupoval sám na brankáře Krahulu, tomu udělal kličku, ale tím se dostal ze střeleckého úhlu, tak si míč opět popotáhl zpátky na střelu, navrátivšího Krahulu obstřelil na bližší stranu, jeho střela šla do tyče, od které se míč odrazil přesně k volně stojícímu Hanákovi, jenž pohodlně doklepl do prázdné brány, 1:1.
Hosté vypadli z tempa a do konce poločasu již nedokázali odpovědět, naproti tomu Hrazánky mohly ještě dva góly přidat, když Mošanský opět utekl obraně, ale v obou případech včasným výběhem zachránil situaci gólman Krahula.

Do druhé půle Sepekovští prostřídali sestavu a začali s nátlakovou hrou. Vypracovali si několik vyložených šancí, třikrát sám před brankářem zakončoval Brůžek, několik nadějných situací zakončoval Michal Koutník, ale brankář Mošanský chytal skvěle. Když už byl překonaný, zastoupil ho domácí obránce, který z brankové čáry vyhlavičkoval gólovou střelu Koutníka. Hosté chtěli rozhodnout a vznikaly tak okénka v jejich obraně. Varováním mohlo být nastřelené břevno, nicméně rozhodující okamžik přišel v 73. minutě. Hostující obrana nechala za sebou trestuhodně volného Dvořáka, který se dostal k míči po rychle zahraném autovém vhazování, přihrál do vápna, kde Šťastný nezachytil náběh rychlonohého Zemana, který tečoval míč přes gólmana Krahulu, 2:1.
Sepekáři vrhli všechny síly do útoku, zatlačili Hrazánky na jejich polovinu, ale ani Vlk, který šel po centru za obranu sám na gólmana, ani Koutník, kterému se v největší gólovce zápasu po přihrávce Vlka zamotal míč pod nohama před okrytou prázdnou bránou, nedokázali skórovat. Za celý zápas se hostům nedařilo pomoci si standardními situacemi, doufejme, že B týmu v tomto ohledu pomůže návrat kapitána z mise.

Hrazánky – Sepekov B 2:1 (1:1) Goly: Vlk

Sestava: Krahula – Šťastný P., Novák, Filipín L., Volf – M. Koutník, Kašpar, Brůžek, Doubek – Cihlář, Vlk