Podtržení nepovedeného jara

V polovině června čekalo na sepekovské A mužstvo poslední utkání dosavadní sezóny. Na svém domácím hřišti přivítali tým z Kestřan, který se ocitá na hraně sestupu – tedy předposlední místo v tabulce. Utkání odpovídalo spíše okresní úrovni, k čemuž přispěl hlavně tým Sepekova.

V sobotním horkém odpoledni vstoupili lépe do zápasu hosté z Kestřan. Bylo tomu již ve 3. minutě, kdy si po rohovém kopu naběhl na penaltu Hoštička, který předskočil Bolka a hlavou usměrnil míč do sítě, 0:1. Jako vždy po obdržené brance padne psychika sepekovského mužstva k nule. I přesto se domácí tlačili do útoku, v největší šanci však trefil z přímého kopu kapitán Tupý pouze spojnici břevna a tyče. A tak ve 39. minutě ukázal hostující Pospíšil Sepekovským jak se střílí góly, zhruba ze 30-ti metrů napálil z první míč za Maškova záda, 0:2.

Do druhého poločasu nastoupil vytáhlý Kosobud Lukáš, záložník B mužstva, který vnesl oživení do sepekovské kombinace. A byl to právě Kosobud, který se dostal do první velké šance druhé půle, kdy mu Tupý přihrál na velkém vápně, domácí středopolař však zaváhal a míč nasměroval pouze do vrátivšího se obránce. Ještě větší šanci ke skórování měl domácí Palus, který zahrával pokutový kop po faulu na Koutníka M., sepekovský nejstarší hráč v sestavě naložil se šancí prachbídně a hostující brankář mu jeho střelu chytl. Nedáš, dostaneš. V 65. minutě prohrál Kosobud M. hlavičkový souboj, po kterém se míč dostal k volnému Zimovi, který za hranicí velkého vápna vystřelil, balón před Maškem nešikovně skočil a skončil v síti, 0:3. O 2 minuty později zahrávali hosté rohový kop, po kterém si kestřanský Hoštička naběhl na zadní tyč a za zády Kosobuda M. vstřelil svůj druhý gól v zápase, 0:4. Alespoň čestný úspěch domácí zaznamenali v 78. minutě, kdy Koutník M. poslal ostrý centr z levé strany, na který si naběhl Bolek a hlavou dopravil míč do brány, 1:4.

V posledním zápase sezóny se v plné nahotě ukázala forma a kvalita sepekovských hráčů. Tým přišel před jarní částí o několik opor a za celé jaro se s touto změnou nedokázal srovnat. I proto zažili Sepekovští nejhorší jarní část v dosavadním účinkování v krajské soutěži – získali pouze 9 bodů.

Sepekov A – Kestřany A  1:4 (0:2)  Goly: Bolek

Sestava: Mašek – Palus, Baloun, Koutník L. – Bolek, Kosobud M., Kotrba, Koutník M., Matěja(Kosobud L.) – Tupý, Čunát(Brůžek)

Trenér: Ondřej Jordán

Hráč utkání: Kosobud Lukáš