Umělá tráva

Ztráta času

Předposlední zápas sezóny čekal sepekovské A mužstvo na hřišti v Sedlici. Sepekovští jeli na tento zápas již s jistým setrváním v soutěži a podle toho to také vypadalo. V základní sestavě se objevili tři dorostenci, kteří své utkání sehráli v ten samý den dopoledne.

Začátek, jakož i celý průběh zápasu, patřil domácím. Ti dobře kombinovali, vyhrávali osobní souboje a vytvářeli si jednu šanci za druhou. Nebezpečný byl zejména domácí útočník Mikeš, který však v první půli hostující zařízení netrefil. První gól tak padl až ve 30. minutě, domácí rozehrávali přímý kop z půlky hřiště, hostující obránci nechali zcela volného sedlického hráče u levé lajny, ten míč v klidu potáhl až k hranici vápna, kde přihrávkou před bránu vybídl ke skórování Čabrádka, jenž hlavou poslal balón do sítě, 1:0. Hosté se celý zápas jen bránili a ojediněle se pokusili o rychlý brejk. Veškeré šance na vyrovnané utkání v podání Sepekova ukončila 38. minuta, kdy se hlavami střetli hostující Dušek s domácím Mikešem, pro sepekovského obránce zápas skončil roztrženým obočím. I přesto už do poločasu domácí gól nedali.

Druhý poločas začal pro Sepekov klasicky – rychlý obdržený gól. Ve 48. minutě rozehrál Mašek do strany na Paluse, tomu míč na hranici faulu odebral Mikeš, který pak sám postupoval do vápna, kde svou akci zakončil před bránícím Kosobudem do protipohybu gólmana, 2:0. V 55. minutě přehlavičkoval po rohovém kopu bránícího Kašpara domácí Běloušek zvýšil na 3:0. V 60. minutě přidal další branku Rakovan po sólovém úniku, 4:0. Alespoň kosmeticky upravit výsledek mohl ke konci zápasu Kosobud, který přímý kop z hranici velkého vápna poslal jen slabě vedle. A když v poslední minutě vypálil tvrdě hostující Kašpar na domácí bránu, míč skončil poprvé v síti, bohužel pro Sepekovské byl hostujícímu středopolaři odmáván ofsajd a tak branka neplatila.

Výsledek neodpovídá průběhu utkání a je pro Sepekovské velice příznivý. Hosté se celé utkání jen bránili a domácí si v pohodovém tempu vytvářeli jednu šanci za druhou. Je ostuda sepekovského fotbalu, že ke krajskému utkání vyšle zmíněnou sestavu, která nemá na této úrovni co pohledávat.

Sedlice – Sepekov  4:0 (1:0)

Sestava: Mašek – Palus, Dušek(Brůžek), Koutník – Bolek, Kosobud, Kašpar, Baloun(Filipín), Kotrba – Čunát, Matěja

Trenér: Jan Staněk

Hráč utkání: Josef Dušek