S nováčkem pouze remíza

Na startu nové sezóny 2018/2019 čekal na sepekovské A mužstvo zápas s nováčkem I.B. třídy. Na sepekovský trávník dorazilo mužstvo z Královy Lhoty. Domácí byli téměř v kompletní sestavě, včetně navrátilce Smrčiny, který se postavil do středu zálohy.

Úvod zápasu patřil Sepekovským, kteří byli aktivnější a překvapili hosty rychlou hrou. Hned v 1. minutě potáhl domácí kapitán Tupý míč z levé strany na střed, odkud předložil přihrávku do vápna Smrčinovi, který akci zakončil střelou levou nohou na zadní tyč, 1:0. V 10. minutě byl na hranici velkého vápna faulovaný Tupý, přímému kopu se postavil Novák M. a jeho následnou střelu do růžku branky vytáhl hostující gólman na roh. V 15. minutě se z levé strany prokličkoval do středu hřiště Kotrba, nahrál rozběhlému Smrčinovi, který mohl skórovat podruhé z téměř totožné pozice, tentokráte však zamířil vedle. Ve 22. minutě se ukázali také hosté a hned z toho byl gól. Po přihrávce mezi domácí beky postupoval záložník z Královy Lhoty zcela sám na Maška, následovala klička, kdy sepekovský gólman hráče fauloval. S následnou penaltou si s přehledem poradil Maštalíř a balón uklidil k tyči, 1:1. Ve 32. minutě si mohli vzít domácí vedení zpět, po odrazu od hostujícího hráče se na pravé straně dostal k míči Smrčina, poslal přesný centr na malé vápno, kde v náběhu hlavou mířil Tupý hlavou nad bránu. Ve 36. minutě dostal těžkou přihrávku Hadáček, který odkopl balón pouze na střed na hostujícího hráče, ten ihned vyslal přihrávku na volného Maštalíře, který postupoval sám na bránu, ještě si dovolil kličku a míč uklidil do prázdné brány, 1:2.

I začátek druhé půle patřil domácím. Ve 49. minutě obešel na levé straně protihráče Kotrba, nacentroval do vápna, kde sklepl Tupý pouze do protihráče, míč se odrazil k volnému Staňkovi, který balón dotlačil do sítě, 2:2. Vytáhlý domácí útočník mohl v 61. minutě přidat další gól, po rohovém kopu se protlačil k hlavičce, ta však směřovala do rukavic hostujícího brankáře. V 75. minutě už se domácí radovali, kdy po rohovém kopu se po odrazech dostal míč až k Novákovi, který ho poslal do branky, radost domácím překazil lajnový rozhodčí, který viděl ofasjd.

Přestože byli domácí lepším týmem, berou pouze bod. Neproměňování šancí a hrubé chyby v obraně je tentokráte stály vítězství.

Sepekov – Králova Lhota  2:2  (1:2)  Goly: Smrčina, Staněk

Sestava: Mašek – Kašpar, Hadáček(Čunát), Novák P., Palus – Bolek, Novák M., Smrčina, Kotrba – Tupý(Himl), Staněk

Trenér: Ondřej Jordán

Hráč utkání: Daniel Smrčina