Pouťová výhra!

O druhé pouťové neděli přivítali hráči našeho B týmu mužstvo Záhoří B. V tomto zápasu se rezerva musela obejít bez několika hráčů včetně vykartovaného Martina Nováka, jehož místo na stoperu zaujmul Lukáš Hrych. Sestavu doplnilo trio dorostenců a pendl z A týmu Lukáš Koutník. Hráči chtěli odčinit nevydařené poslední utkání s posíleným mužstvem Kestřan, které skončilo debaklem.

První poločas začal velmi pozvolna. Sepekáři, vědomi si výškové převahy hostů, se snažili držet míč při zemi. Kombinace se domácím dařila jen po vápno hostů, finálnímu řešení ale vždy něco chybělo. Těžkopádnější obraně hostů dělali v první půli problémy zejména rychlostně vybavení M. Koutník a J. Doubek. První velkou šanci měl po rohu Máchy paradoxně hlavou Himl, který si našel prostor na zadní tyči, brankář hostů však dokázal zakročit. Od třicáté minuty začali mít domácí jasnou převahu. Ve 40. minutě se také dostali do zaslouženého vedení. Mácha přihrál na roh vápna Doubkovi, který nic nevymýšlel, vystřelil a jeho krásná střela po odrazu od břevna rozvlnila síť – 1:0. Ve 44. minutě bylo ještě veseleji, Himl vyslal z půlicí čáry kolmicí do úniku Cihláře, ten vyvinul rychlost jako zamlada, přesprintoval obránce a předložil Matějovi míč před prázdnou bránu, ten nezaváhal a připsal si první branku v seniorské kategorii – 2:0. V úplném závěru poločasu měl po závaru ve vápně dobrou příležitost Himl, ale hostující obránce vykopl míč s brankové čáry.

Druhý poločas začal znovu opatrně. Sepekáři kontrolovali výsledek. V 55. minutě utekl po levé straně L. Koutník, na velkém vápně si narazil míč s Doubkem a z úhlu prostřelil brankáře 3:0. Tento gól domácí uklidnil až moc, od tohoto momentu přestali poctivě bránit a pustili Záhoří do hry. Několik příležitostí zlikvidovala obrana v čele s brankářem Mrázikem. V 66. minutě utekl po naší levé straně hostující útočník, odcentroval do vápna na volného spoluhráče, jehož střelu ještě tečoval do protipohybu brankáře Hrych – 3:1. V 78. minutě vrátil domácím tříbrankové vedení další dorostenec v sestavě Brůžek, ke kterému se po důrazu L. Hlavína odrazil míč na velké vápno a střelec pohotově trefil odkrytou branku – 4:1. Tato branka zápas definitivně rozhodla. Do konce zápasu měl ještě velkou šanci Havlíček, toho tváří v tvář vychytal brankář hostů. Další dvě tutovky měl aktivní Himl, ale v prvním případě po krásné kolmici od Havlíčka postupoval sám na bránu a vůbec netrefil zařízení, ve druhém případě po závaru ve vápně už brankáře překonal, ale z brankové čáry znovu vykopl hostující obránce. Do konce zápasu už se tedy skóre neměnilo a sudí Tanáč, který jako obvykle rozhodoval svým osobitým způsobem, zápas ukončil.

Domácí si tedy připsali již třetí domácí vítězství a drží se na dostřel nejlepším týmům soutěže, soupeř ze Záhoří zůstává s nulou na kontě poslední. Příští zápas jede rezerva na horkou půdu do Kovářova, uvidíme zda hráči dokáží vybojovat nějaký bod i na hřišti soupeře.

Sepekov B – Záhoří B  4:1  (2:0)   Goly: Doubek, Matěja, Koutník L., Brůžek

Sestava: Mrázik – Volf, Hrych, Bočan, L. Koutník – L. Hlavín, Himl, Mácha, M. Koutník – Havlíček, Cihlář