Povedený start jara

V neděli 8.4.2018 zahájili jarní část sezóny i hráči B týmu. Po nepříliš vydařeném podzimu mají hráči co napravovat. Prvním soupeřem byl v nedělním slunečném odpoledni tým Albrechtic B. Na podzim B tým v Albrechticích o gól smolně prohrál. Hráči cítili kvůli jednostrannému výkonu rozhodčího křivdu, takže motivace soupeři porážku oplatit a dobře odstartovat jarní část sezóny byla vysoká. Na první zápas se B tým sešel ve velkém počtu, kdy na lavičce bylo kam sáhnout pro kvalitní náhradu.

První poločas před asi padesátkou diváků přinesl neurovnaný fotbal z obou stran s velkým množstvím šancí. Částečně i díky terénu oběma mužstvům dělala problém smysluplná kombinace a tak docházelo k častým ztrátám a někdy i ke komickým situacím, ale i o tom je pralesní fotbal. V prvním poločasu měla obě mužstva několik šancí, více jich měli přeci jen domácí, kdy se několikrát v dobré pozici objevil Lukáš Kosobud, ale do 31. minuty se zastřeloval a hostující brankář jeho pokusy, stejně jako pokusy Máchy, Himla, Koutníka a dalších s vypětím všech sil zlikvidoval nebo domácí netrefili zařízení. Několik šancí hostů, i vyložených s potřebným štěstím domácí obrana v čele s brankářem Mrázikem odvrátila. První jarní branka Béčkařů padla tedy v 31. minutě, kdy Mácha zahrál již několikátý roh na malé vápno, kde hostující brankář v neděli zrovna nedominoval, míč si neomylně našel Kosobud a hlavou poslal domácí do vedení 1:0.  Vedení domácím však dlouho nevydrželo, ve 35. minutě zahrávali roh Albrechtičtí, míč chtěl důrazným odkopem uklidit Novák, málem však omráčil spoluhráče, když jej trefil do hlavy, od které se míč odrazil před malé vápno k volnému Vyskočilovi a ten střelou do horního růžku vyrovnal. Do konce poločasu ani jedno mužstvo už gól nepřidalo a do kabin se šlo za stavu 1:1, i když vzhledem k množství šancí skóre mohlo být 5:3 a nikdo by se nedivil.

O půli udělal trenér domácích nějaké přesuny v sestavě, kdy mimo jiné Himla vysunul do útoku. To se ukázalo jako dobrý tah už ve 47. minutě, kdy opět po rohovém kopu Máchy a špatném výběhu hostujícího brankáře, Himl z úrovně penalty poslal hlavou domácí do vedení. Sepekáři poté přenechali iniciativu hostům, kteří i díky přeskupení svých řad, ve středu hřiště začali lépe kombinovat. Domácím se kombinace moc nevedla a při několika ztrátách a nepřesnostech hasili situace na poslední chvíli, ale do vyložených šancí už soupeře z Albrechtic nepouštěli, a když se přece jen hosté k něčemu dostali, Mrázik to spolehlivě zlikvidoval. Postupem času se na hřiště dostali všichni hráči z lavičky, kromě Lukáše Hrycha, který byl po nedávném zranění oka pošetřen. Sepekáři své vedení pojistili v 79. minutě, kdy Kosobud překopl obranu, Himl téměř od půlky postupoval sám na bránu, kdy poté udělal kličku brankáři a navzdory své tradici levou nohou neomylně trefil prázdnou bránu – 3:1. Od této chvíle už se utkání jen v poklidu dohrávalo, v 89. minutě se na hranici velkého vápna dostal po přihrávce od Himla k míči Michal Koutník, zcela nelogicky nepostupoval k bráně, ani nehledal volné spoluhráče, místo toho si hodil míč na svojí slabší levou nohu a po zemi propálil brankáře na přední tyč 4:1. Víc už se v zápase nestalo a hráči si mohli společně s diváky vychutnat první jarní děkovačku.

Výkon určitě nebyl úplně ideální, ale jednalo se o první mistrovský zápas a někteří hráči viděli míč a hřiště od listopadu poprvé, takže výsledek.4:1 je dobrým vkladem do jarních bojů a domácí hráče jistě povzbudí.

Sepekov B – Albrechtice B   4:1  (1:1) Goly: Kosobud, Himl 2x, Koutník M.

Sestava: Mrázik – Šťastný, Novák, Bočan, L. Koutník – J. Doubek, Mácha, Himl, M. Koutník – Kosobud, Havlíček