Venkovní mizérie se prohlubuje

Ve druhém kole III. třídy okresní soutěže se utkala rezervní mužstva Kovářova a Sepekova. Sepekovští se jako již tradičně horko těžko dávali dohromady na venkovní zápas. Odjížděli na něj v 11-ti lidech s příslibem toho, že se k nim připojí hrající trenér Martin Novák. Trenér dorazil na čas, určil sestavu a šlo se hrát.

Kovářovští nezachytili začátek utkání a brzy prohrávali. Ve 12. minutě střílel Matěj Kotrba a vyražený míč do brány uklidil pohotově Petr Dědič, 0:1. Sepekov se snažil hrát ze zabezpečené obrany. Využíval v přechodové fázi Lukáše Kosobuda, který opět vyhrával velkou většinu soubojů na půli hřiště a prodlužoval míče na své spoluhráče. Kovářov hrozil spíše ze zdálky, kdy několikrát zkoušeli uspět takřka všichni záložníci. Gólman Doubek v první půli řešil pouze jednu ošemetnou situaci, kdy se po skrumáži před brankou dostal k zakončení domácí útočník, avšak jeho slabý pokus gólman hostí bez problémů skryl ve svých rukavicích. V 32. minutě bylo pro hosty ještě veseleji. Volný přímý kop zahrál kapitán Mácha přesně na hlavu Kosobuda, který ač tísněn zamířil přesně na zadní tyč, 0:2. Do konce první půle už se odehrával především boj mezi oběma vápny a tak skončil poločas dvougólovým vedením hostů.

O přestávce trenér Sepekova nabádal své spoluhráče aby neprospali začátek utkání. Co se však dělo poté, to se jen tak nevidí. Na trávníku se do druhého poločasu sešlo 22 hráčů, nicméně existovalo jen jedno mužstvo. Sepekovští jakoby ještě seděli na lavičce ve stínu, když Kovářov srovnal skóre. Nejprve po rohovém kopu a nešťastném odrazu skóroval zkušeně placírou na vzdálenější tyč Koudelka. Poté podklouzl u svého rohového praporku hostující Dušek, míče se zmocnil domácí Bursík, který ho naservíroval Růzhovi, jenž se nemýlil, 2:2. Na tabuli v tu chvíli svítil čas 46:20. Sepekovští již nedokázali po zbytek poločasu navázat na první půli. Přestali být nebezpeční před soupeřovou brankou, chyběl jim pohyb, důraz, přesnost. Ve druhém poločasu si nevypracovali jedinou vážnější šanci. V 78. minutě rozhodl o výsledku opět Růzha, který si za vápnem sebral odražený míč z rohového kopu a umístil ho odrazem o břevno do sítě bezmocného Doubka, 3:2. Gólman Doubek ještě uchoval naděje hostů při průniku Růzhy, kterého tváří v tvář vychytal. Do konce utkání se již hosté nedokázali dostat na dostřel brány domácích. Nepomohl tomu ani výkon rozhodčího Kaliny, který za celý zápas odpískal 4 fauly Kovářova. O tom ať si každý hráč či divák udělá obrázek sám. Nicméně rozhodčí nebyl ten, kdo Sepekov obral o body!

Sepekovští prohráli 6 ze 7-mi venkovních zápasů, tudíž po právu vyklidili pozice loňského lídra soutěže. Doufejme, že se alespoň v průběhu jara zvedne zájem hráčů B týmu jezdit na zápasy i na venkovní hřiště.

Kovářov B  –  Sepekov B  4:2  (0:2) Goly: Dědič, Kosobud

Sestava: Doubek – Šťastný, Novák, Dušek, Volf – Doubek J., Mácha, Kosobud, M. Koutník – Dědič, Kotrba

Průběžně střídali: Hrych, Himl