Výhra větru nad rozumem

Statisíce domácností bez elektrického proudu, desetitisíce popadaným stromů, miliardové škody na majetku. Tak vypadala neděle 29. října v České republice. Silný vítr se prohnal celou republikou a zanechal za sebou pořádnou spoušť. Fotbalový svaz měl však na tyto události jiný názor a nařídil mimo jiné odehrát zápasy III. třídy Okresní soutěže.

Rozhodčí Měchura zahájil utkání v 14:00. V tuto dobu vichřice kulminovala. První poločas byl tedy  více než souboj se soupeřem bojem o důstojnou hru. Toto předsevzetí se nedařilo naplnit ani jednomu mužstvu. Při rohových kopech musel míč na místě přidržovat lajnový rozhodčí, aby vůbec mohlo dojít k rozehrání. Více šancí na změnu skóre měli domácí, avšak ani jim se nepodařilo dotlačit balón do sítě.

Druhá půle již byla klidnější co se týče větru a bohatší na góly.  V 61. minutě se kolem Šťastného prohnal Mošanský, nacentroval do vápna, kde plavající míč trefil domácího Zemana, od kterého se balon odrazil do brány, 1:0. Bleskurychlé vyrovnání obstaral Pepa Dušek, který ranou z uctivé vzdálenosti k tyči srovnal na 1:1. Domácí měli i nadále více ze hry, pokud se tomuto odkopávání a plápolání ve větru tak dá vůbec říkat. Utkání rozhodla situace v 85. minutě, kdy po souboji o míč s Novákem upadl domácí hráč subtilnější postavy. Následovala penalta, kterou Mošanský proměnil přesně k tyči, 2:1. Definitivní tečku za utkáním obstaral o chvilku později opět Mošanský, který využil nedorozumění stopera Duška s gólmanem Mrázikem a doťukl míč do prázdné brány, 3:1.

Béčko v této sezóně právem neaspiruje na přední příčky. Bez svého špílmachra Tomáše Himla sbírá body spíše sporadicky, nicméně tento zápas opravdu neměl s fotbalem, ba ani s kopanou nic společného. Naprosto ztracený čas pro 30 chlapů s tříbodovou tečkou pro domácí.

Hrazánky – Sepekov B  3:1  (0:0)  Goly: Dušek

Sestava: Mrázik – Šťastný, Novák, Dušek, A. Hlavín – J. Doubek, Mička, Kosobud, M. Koutník – Kakos, Dědič