Umělá tráva

Sepekovské Béčko nestačilo na rezervu Božetic

V současné situaci, kdy nikdo z nás neví, zdali se dohraje podzimní soutěž, přivítaly Božetice B na svém hřišti Béčko Sepekova. Sepekovští měli v zádech dvě výhry, Božetice vévodily tabulce soutěže. Utkání řídil mladý rozhodčí Řezáč. Hostům chyběl po delší době kapitán Honza Mácha a na hřišti to bylo znát.

Úvodních 15 minut se hrál vyrovnaný fotbal. Sepekovští vcelku dobře kombinovali, ve velké šanci se ocitl po rohovém kopu Ondra Bolek, jehož šanci zázračně vytáhl Zajíc. Postupem času převzali otěže Božetičtí. Dobře roztahovali hru do lajn a tím se otevírali prostory ve středu hřiště, odkud přicházely kolmice za obranu. Několikrát zastavil Božetické ofsajdový praporek. Ve 33. minutě již domácím kombinace před vápnem vyšla, Novotný se octil sám za obranou a na vzdálenější tyč trefil neomylně, 1:0. Do konce první půle byli Sepekovští pod tlakem. Hosté se bránili, nedařilo se jim udržet míče v útoku a přetížená obrana se dostávala spíše k odkopům než ke kombinaci. Několik ošemetných situací vyřešil opět skvěle chytající Petr Mácha. Do konce poločasu zůstal stav nezměněný.

Do druhé půle šli hosté s odhodláním nepříznivý stav změnit. Blízko k tomu měl Kosobud a poté Volf, kteří zblízka nedokázali překonat druhého brankáře Božetic Novotného. Tímto však po hříchu velké šance Sepekova uvadly a domácí ovládli zápas. V 61. minutě se chytře obtočil po kolmici kolem bránícího hráče Suchan, který mířil na zadní tyč a razantním pokusem nedal Máchovi šanci, 2:0. V 69. minutě se trefil zblízka Jakeš a bylo po zápase, 3:0. Do konce se hrálo převážně na půlce Sepekova, který naposledy inkasoval v 89. minutě z kopačky Pavla Stejskala, 4:0.

Béčko tentokrát nedokázalo v derby držet krok s Božeticemi a prohrálo vysokým rozdílem. Z této prohry se musí rychle oklepat, protože již v dalším kole jede do Protivína k souboji s Krčí, která je za všech okolností nepříjemným soupeřem.

Božetice B – Sepekov B 4:0 (1:0)

Sestava: Mácha – Šťastný, Novák, Bolek, Volf – Koutník M., Kosobud, M. Novák, Kotrba – Havlíček, Brůžek