Záhoří - Sepekov

Ze Záhoří se třemi body

Netradičně v sobotu odpoledne sehrálo Béčko zápas na hřišti v Záhoří. Sepekovští se na zápas sešli ve 12ti hráčích. Utkání řídil rozhodčí Kalina.

Úvodní minuty se odehrávaly v poklidném tempu. Ani jedno z mužstev nechtělo přidat do kroku, nepřidal tomu ani tvrdý terén plný pampelišek. První se prosadili hosté. V 10. minutě zahrával volný přímý kop kapitán Mácha, na přední tyči svedl souboj o míč Lukáš Hrych, balon propadl ze souboje na zadní tyč, kde nikým nehlídaný Šťastný doklepl z metru do prázdné brány, 0:1. Záhoří využívalo nakopávaných balónů za obranu, které jistil gólman Doubek spolu s obranou. Ve 27. minutě padl druhý gól. Po pravé straně se uvolnil Lukáš Kosobud, přihrál před prázdnou bránu Janu Havlíčkovi, který se nemýlil, 0:2. Domácí hrozili zejména ze standardních situací, které po většinou zahrávali na vysokého útočníka, jedním složitějším zákrokem se při nich vyznamenal Michal Doubek. Třetí gól byla pastva pro oko sepekovského diváka. V 35. minutě rozehrál aut Šťastný na Michala Koutníka, který se s ním otočil, rozběhl a skončil až v bráně. Ve sprintu předběhl zálohu i obranu domácích, dostal se až před gólmana a střelou na zadní tyč zvýšil na 0:3. Do konce první půle hosté mysleli spíše na obranu.

Do druhého poločasu šli hosté s vědomím, že to není tak dávno, co na tomto hřišti ztratili vedení 3:0, které drželi ještě v 60. minutě zápasu. Snažili se hrát hodně na míči. Hodně aktivní ve hře byli Tomáš Himl a Honza Mácha. V 55. minutě se uvolnil na pravé straně Lukáš Hlavín, perfektním centrem na zadní tyči našel nabíhajícího Petra Dědiče, které v nelehké pozici zamířil hlavou přesně,   0:4. Od tohoto okamžiku do hry začal vstupovat rozhodčí Kalina, který „svým“ chtěl pomoci a začal viditelně pouštět jednostranně zákroky domácích. Odměnou byl gól v síti hostí. V 60.minutě si zaběhl za obranu domácí útočník, přihrál viditelně dopředu na spoluhráče, který tak byl v ofsajdovém postavení. Což nejprve potvrdil domácí pomezní, ovšem po konzultaci s diváky to pak následně rozhodčímu nepřiznal a šel se uklidit do výčepu, aby ho vystřídal kolega. Druhý poločas se pak již více méně dohrával, hosté cítili křivdu, domácí na vzdor neměli síly.

Hosté byli tentokrát lepším týmem a po zásluze si připsali 3 body. V neděli od 16 hodin doma přivítají Kovářov.

Záhoří B – Sepekov B  1:4  (0:3)  Goly: Šťastný, Havlíček, Koutník M., Dědič

Sestava: Doubek  – Šťastný, Novák, Hrych, Volf – Hlavín, Mácha, Himl, M. Koutník – Kosobud, Havlíček