Z Borovan s jedním bodem

V neděli odpoledne sehrálo Béčko poslední venkovní zápas podzimní části. Jednalo se o důležité utkání v rámci setrvání v horních patrech tabulky, neboť soupeřící týmy před tímto kolem od sebe dělil pouhý jeden bod. Do Borovan vyrážela nestandardní sestava, ze stabilní obranné čtyřky zůstal v základní sestavě jen Marek Volf. Vypomoci rezervnímu týmu odjeli stopeři Áčka, Michal Kosobud a Martin Petr, který se připojil ve druhém poločase.

Od úvodu se hrál svižný fotbal. Sepekovským nevycházela kombinace, často se uchylovali k nákupům středem hřiště, kde kraloval domácí stoper Hrádek. Béčko se snažilo kombinovat od zadních řad, nicméně nesehraná sestava situace ne vždy řešila dobře a tak vznikaly možnosti pro Borovany. V 17. minutě padl první gól utkání. Po sérii odrazů na půlce Borovan se ke kolmé přihrávce za obranu dostal domácí záložník, našel rozběhnutého Charypara, který si položil gólmana Pultara a kolem něj a přes bránícího Kosobuda rozvlnil síť, 1:0. Hosty jakoby první inkasovaná branka nabudila a postupně se stávali nebezpečnějšími než domácí. Nejprve po rohovém kopu Cihláře hlavičkoval sám na malém vápně Bočan, nicméně netrefil bránu. Poté Bočan vystihl nepřesnou rozehrávku domácích, postupoval sám ve vápně na brankáře, když ho zboku ramenem srazil bez snahy hrát míč borovanský obránce. Rozhodčí Tanáč s ledovým klidem ze středového kruhu nechal hru pokračovat dál a tak se pokračovalo. Domácí tým měl sérii několika rohů, které byly nebezpečné, ale k přímému ohrožení brány nedošlo. Na druhé straně Cihlář po pěkném přiťuknutí od Bočana střílel vysoko nad. Poté dostal Bočan přihrávku za obranu, patičkou uvolnil za sebou běžícího Cihláře, který střílel placírou nedůrazně do náruče gólmana. Borovany měly druhou velkou šanci při střele za vápnem, která Pultarovi vypadla těsně vedle pravé tyče. Poslední gólová šance patřila Sepekovu. Po pravé straně se vydal do útoku stoper Michal Kosobud, vyměnil si míč s Bočanem, který centrem našel před bránu nabíhajícího Ondru Bolka, který nedokázal z malého vápna neposedný míč umístit mezi tři tyče.

Do druhého poločasu hosté prostřídali, do hry se dostal již výše zmíněný Martin Petr, který se postavil do středu zálohy. Jeho vyhraný hlavičkový souboj s dosud neomylným stoperem Borovan Hrádkem jako by předznamenal zvýšené tempo Sepekova. Hosté se tlačili na polovinu domácích a hnali se za vyrovnáním. Domácím přestávala fungovat jejich jednoduchá hra založená na kvalitní kolmé přihrávce a rychlosti Charypara. I přesto si však některé šance domácí vytvořili a několikrát hosté přestáli bez inkasovaného gólu jen s pověstným štěstím. Sepekovští se snažili prosadit ze standardních situací. Z volného přímého kopu střílel Honza Mácha, jeho kvalitní střela bohužel směřovala jen na střed brány. Po hezké individuální akci střílel těsně vedle Matěj Kotrba. V 75. minutě bylo vyrovnáno. Kotrba uviděl na pravém křídle dobře rozběhnutého Michala Koutníka, který utekl domácí obraně a přízemní střelou kolem gólmana vyrovnal, 1:1. Hosté byli nadále nebezpečnější, po centru z levé strany se ke hlavičce nedostal Dědič, kterému ukradl jistý gól borovanský gólman, který se akrobaticky natáhl za míčem a přizvedl ho mimo dosah hostujícího hráče. Poslední velkou šanci měl Honza Mička, který postupoval sám na gólmana, ale místo střely se snažil přihrát na nabíhajícího Petra, bohužel přihrávka byla nepřesná a tak skončilo utkání 1:1.

Na řadu přišly pokutové kopy. Jako první za Sepekov šel kopat Martin Petr, který střelou po své levé ruce gólmana hostí nepřekonal. Dalšími střelci Sepekova byli Kotrba, Hrych, M.Koutník, kteří všichni proměnili. Domácí byli bohužel neomylní a tak se z bonusového bodu radovali oni.

Béčko se rozloučí se sezónou domácím zápasem s Vráží v neděli od 14:00. Přijďte naposledy v tomto kalendářním roce povzbudit a podpořit naše hráče.

Borovany – Sepekov B 2:1 pp (1:0)  Góly: M. Kountík

Sestava: Pultar – Hrych, M. Kosobud, Filipín, Volf – M. Koutník, Mácha, Kotrba, O. Bolek – Bočan, Havlíček