Rezerva si vyšlápla na lídra tabulky

Ve 14. kole se utkala mužstva Sepekova B a Semic B. Hosté byli před utkáním na prvním místě tabulky, navíc na domácím hřišti deklasovali na podzim Sepekovské vysoko 6:1.

Od úvodních minut se hrála opatrná partie. Aktivnější byli hosté, kteří více drželi míč a využívali šikovných středních záložníků. Ti se stahovali pro rozehrávku až mezi stopery a následně řídili takřka veškeré akce Semic. Velké množství defenzivní práce v tomto ohledu odvedli Kosobud s Máchou, kteří s velkým úsilím rozbíjeli rodící se přečíslení a znemožnili tak vážnější ohrožení Doubkovy brány. V útoku nastoupil Tomáš Bočan, jenž v první půlce udržel spoustu nakopnutých balónů a tím dal možnost celé obrané čtyřce oddechnout. Navíc připravil šanci pro Dědiče, který po jeho přihrávce postupoval sám na bránu, ale v poslední chvíli před střelou ho odstavil od míče dobíhající obránce. Velkou šanci měl také Kosobud, který tvrdou ranou nechal vyniknout brankáře Poskočila. Domácí zahrávali velký počet rohových kopů, které tentokrát nevycházeli podle jejich představ. Zkušený gólman hostí Poskočil si většinu nakopnutých míčů do vápna stáhl do náručí. Ve 23. minutě si kapitán Mácha navedl míč na střed hřišti, vypálil ze střední vzdálenosti a parádním utaženým obstřelem rozvlnil síť  a strhl vedení na stranu domácích, 1:0. Hosté měli poté podobnou šanci, avšak mířili jen do středu brány, kde to neznamenalo výraznější nebezpečí pro Doubka v bráně.

Do druhého poločasu chtěli domácí vstoupit lépe než v minulém kole, kdy za první minutu druhé půle ztratili dvougólový náskok. To se jim podařilo bez větších potíží. Zhruba kolem 70. minuty se již domácí soustředili takřka výhradně na obranu. Do brejků vyráželi M. Koutník na jedné straně nebo J. Doubek na straně druhé. Hostující gólman ale potvrzoval své kvality a když se hosté nedostali do gólové šance skončilo utkání výhrou Sepekova 1:0.

Sepekovský klub nezažil úspěšný víkend, proto pár desítkám fanouškům udělal radost alespoň výsledek Béčka. Domácí nehráli bez chyb, nicméně organizovanou obranou hrou a zarputilostí dokázali sesadit Semice z čela tabulky, kde je nahradily Skály.

V příštím utkání je na programu derby v Božeticích v neděli od 16:00. Přijeďte podpořit rezervu v nedalekých Božeticích.

Sepekov B – Semice B  1:0  (1:0)   Goly: Mácha

Sestava: Doubek – Šťastný, Novák, Hrych, Dušek – Doubek J., Mácha, Kosobud, M. Koutník – Dědič, Bočan