Umělá tráva

V derby zvítězil Sepekov

K dalšímu zápasu zavítali hráči sepekovské rezervy k prestižnímu derby do blízkých Božetic. Hráčům Božetic B se dosud na jaře velmi dařilo a do zápasu se Sepekovem nenašli přemožitele. Navíc se před zápasem se svým rivalem posílili o dva stabilní členy základní sestavy A týmu, konkrétně šlo o Josefa Faru a Mílu Faru. Před Sepekáři tedy byla výzva silnou ofenzivu domácích zastavit.

Utkání začalo podle předpokladů, Božeťáci si hned od úvodu vytvořili územní převahu, měli míč téměř pořád na svých kopačkách, dostali se i k několika střeleckým pokusům, kdy v této aktivitě byl nejvíce vidět Josef Fara, ale žádná z jejich střel se neujala. V 9. minutě přišel pro domácí šok. Sepekáři se dostali k prvnímu rohovému kopu. Mácha jej zahrál na přední tyč, míč propadl až ke Kosobudovi, kterého ještě vychytal Pultar, ale míč se odrazil ke Šťastnému a ten střelou pod břevno otevřel skóre. Ve 13. minutě bylo ještě veseleji, Sepekáři předvedli hezkou kombinaci na levé straně, která začala u Šťastného, poté se míč přes Bočana dostal k Jirkovi Doubků, ten se drze dostal do vápna, předložil míč špatně hlídanému Dědičovi, který si míč hodil na svoji levou nohu a podél brankáře zvýšil vedení na 2:0. Božeťáci byli vývojem zápasu značně zaskočeni, zvýšili svoje úsilí a dostali se k několika standardním situacím kolem vápna hostů. Z jedné z nich nádhernou střelou trefil Jelínek břevno branky Michala Doubka. Fara pak do konce poločasu nastřelil ještě tyč. Sepekáři hráli obětavě a poměrně důrazně, kdy přerušovali rozjíždějící se útoky i za cenu řady faulů. Na konci poločasu se hosté dostali ke standardní situaci ze strany, kdy Mácha zahrál trestný kop na Kosobuda, který jen těsně minul branku.

Druhý poločas začal velkým tlakem domácích, hned v první minutě Josef Fara po pěkné kombinaci vystřelil a Doubek jeho pokus s námahou vyrazil na tyč. Domácí si vypracovali několik příležitostí, ale Sepekáři všechny šance přežili. Jak se domácím stále nedařilo skórovat, jejich tlak postupně uvadal a hosté začali hrozit z brejků. Po jednom z nich měli Sepekáři standardní situaci téměř z ideální pozice. Míč si vzal Mácha. Uvědomil si pravidlo, že v takové situaci se musí překopnout zeď z domácích hráčů, tu sice překopl, ale společně s ní překopl i ochranou síť za brankou. Naštěstí se na kurtu za brankou zrovna neodehrával žádný tenisový zápas a míč tak nikoho neohrozil. Tímto trestným kopem Mácha pobavil většinu domácích fanoušků, od kterých si poté lecos vyslechl. V 65. minutě dostali Sepekáři šanci na reparát v podobě standardní situace téměř z totožného místa. Míč si tentokrát vzal Hlavín a chytrým obstřelem zdi nedal Pultarovi šanci  – 3:0. V 72. minutě se výkop Michala Doubka dostal přes váhající obránce domácích k Himlovi, který vyhrál sprinterský souboj s Horkem a podél brankáře zvýšil na 4:0. Sepekáři se až do konce drželi své taktiky, domácí sice drželi míč, obléhali branku hostů, ale větší šance už si nevytvářeli, a když se přece jen dostali do zakončení, tak spolehlivě zasáhl nejlepší hráč zápasu brankář Doubek. Do konce utkání se již skóre nezměnilo a Sepekov zvítězil 4:0.

Sepekáři byli odměněni za svůj obětavý a týmový výkon a i s dávkou štěstí vysoko zvítězili. Naopak domácí byli potrestáni za nevyužívání svých šancí a dá se říci i naivní obranu. Pro Sepekáře to bylo druhé vítězství v řadě s čistým kontem proti silnému soupeři. Následuje zápas proti vždy nepříjemnému Záhoří a uvidíme, zda se podaří opět zvítězit a přiblížit se horním patrům tabulky. Speciální poděkování patří sepekovským divákům, kteří využili slunečného počasí a malé vzdálenosti do Božetic a dorazili podpořit hosty ve velkém počtu.

Božetice B – Sepekov B  0:4  (0:2)  Goly: Šťastný, Dědič, Hlavín, Himl

Sestava: Doubek – Šťastný, Novák, Hrych, Dušek – J. Doubek, Mácha, Kosobud, M. Koutník – Dědič, Bočan