S Hrazánkami za tři body

Při slunečné neděli 23.5. přivítala rezerva svého rivala z Hrazánek. Oba týmy dělilo před zápasem v tabulce propastných 25 bodů, ale jak je známo, na podzim naše rezerva v Hrazánkách hloupě prohrála a ani tentokrát domácí neočekávali jednoznačný zápas. To se potvrdilo.

Už při příchodu na trávník bylo zřejmé, že Hrazánky musely svůj tým v Sepekově notně omladit, kdy kvůli zranění neměly k dispozici hned několik opor. Zápas začal v pochodovém tempu, snad bylo na vině teplé počasí, anebo spíše ne úplně zvládnuté plnění životosprávy většiny domácího mužstva, kde v tomto směru tentokrát vyčníval Lukáš Cihlář, který v zápase i díky rozhozenému biorytmu předvedl hned několik nezapomenutelných momentů, které se budou ještě několik týdnů při rozborech zápasů v hospodě probírat. Sranda musí být. Každopádně i na pralesní soutěž bylo celkově tempo zápasu dost vlažné. První velkou šanci si vytvořili domácí kolem 15. minuty, kdy se Hadáček dostal k odraženému míči, dovedl jej až do vápna a napálil břevno. Postupem času přeci jen alespoň územní převahu začali mít domácí a ve 22. minutě vstřelili veledůležitou branku, Filipín krásnou kolmicí vysunul Koutníka a ten přihrávkou pod sebe našel na malém vápně Vlka a ten poslal domácí do vedení – 1:0. Žádná velká ofenzivní lavina domácích se ani po uklidňující brance bohužel nespustila, i když nějaké příležitosti na zvýšení skóre domácí do přestávky měli, nevyužili je. Poločas tak skončil nejtěsnějším výsledkem.

V druhé půli se tempo nepatrně zvýšilo a domácí byli přeci jen fotbalovější. Ale ozvala se stará známá bolest domácích a tou je neproměňování i těch nejvyloženějších šancí. Neuspěli Vlk, F. Šťastný, F. Doubek, Hadáček, Mácha a Cihlář. Až do závěru si tedy domácí nemohli být jistí vítězstvím. Pojistku vlastně přidali okolo 70. minuty po úniku Vlka a dorážce Koutníka do prázdné branky, jenže starý známý strýček Kalina, který po čase rozhodoval zápas Sepekova, znovu ukázal, jak ostrý má zrak a z půlky hřiště odpískal ofsajd, který mu nikdo nesignalizoval. Domácí trochu v téhle chvíli ztratili nervy, ale Kalina za řečnění tentokrát karty nedával. Hosté naštěstí dopředu příliš nezlobili, drtivou většinu jejich nakopnutých míčů bezpečně sebral brankář Mácha. V 85. minutě přišlo vysvobození, když asi dvacátá standardní situace Máchy konečně vyšla a centr kapitána krásnou hlavou umístil k tyči J. Doubek. Domácí si tak připsali důležité tři body. Nyní je čekají poslední tři zápasy pravdy. Příští neděli zajíždějí do Oslova k vedoucímu týmu tabulky, kde mužstva změří své síly od 16:00 hod. Zápas se navíc hraje souběžně s domácím utkáním našeho A týmu proti Milevsku B, které také startuje v 16:00 hod., a tak nebude možné využít ani pendlerů z áčka. B tým tentokrát v zápase určitě nebude favorit, ale o výsledek se chce každopádně poprat a nedat svou kůži lacino!!

Sepekov B – Hrazánky 2:0 (1:0) Goly: Vlk, Doubek J.