Slepé kuře našlo zrno a dojemné loučení

V sobotu 18.6.2022 měli Sepekáři pěkně napilno. Již v deset dopoledne přivítala rezerva na svém hřišti tým z Borovan. Vzhledem k velké marodce a svatbě našeho bývalého spoluhráče L.Hlavína, kterému tímto gratulujeme, nastala velká personální krize, do akce tedy byly povolány legendy B týmu Bočan, Mička a Cihlář a nutno dodat, že zápas se jim povedl. V obraně se malinko improvizovalo, ale i zde se projevily zkušenosti a nebyl problém.

Úvod utkání patřil jednoznačně Borovanům, mačkaly domácí u jejich vápna, ale všechny ošemetné situace výborně řešil znovu vynikající brankář Mácha a z nepočetně rohových kopů hosté nevytěžili vůbec nic, protože snad všechny odvrátil jejich bývalý spoluhráč nyní hrdě nosící náš dres Vlk. Dá se říct, že za dvacet minut mohlo býti hotovo. Ve 20. minutě navíc hosté zahodili i penaltu, tu skvělým zákrokem zneškodnil Mácha. A tak přišel trest. Ve 24. minutě zahrával kapitán Mácha trestný kop ze strany, nastřelil jej před bránu, kde svůj důraz uplatnil Bočan a tečí poslal domácí do vedení – 1:0. Do konce poločasu měli hosté ještě nějaké příležitosti, ale začali hrozit i domácí, kdy nejprve gólman hostí vytáhl Havlíčkovu ránu na břevno a o chvíli později zneškodnil krásným tygřím skokem i Máchovu pumu vyslanou z velké dálky, které krásně padala do šibenice. Mácha také brankáři po zápase přátelsky vynadal, že tohle se v pralesu rozhodně nechytá. Poločasový stav byl tedy 1:0 pro domácí.

Nástup do druhé půle se malinko zpozdil, protože Kosobud si musel namazat nožičku, i když byla obě mužstva připravená na hřišti, tak pan Kosobud nechvátal, ale nakonec dorazil a mohlo se hrát. Sepekáři tentokrát osudovou 46. minutu přečkali bez větších potíží. Ve 49. minutě proběhly dohady, kdože by měl vhazovat aut, Mička na nic nečekal, vzal míč, hodil jej do vápna k Vlkovi, ten si udělal prostor a střelou pod břevno dal Sepekářům nadějné vedení 2:0. Po této brance se hosté úplně sami rozložili, více se hádali, než hráli, Sepekáři se nikam nehnali, nevymýšleli hovadiny a kontrolovali hru. V 70. minutě navíc hostům utekl asi nejlepší hráč v poli Vlk a předložil L. Cihlářovi přihrávku před prázdnou bránu a ten upravil už na 3:0. Byl to i náš úplně poslední gól sezóny, to bude Cihlíka něco stát. V posledních minutách domácím už trochu ubývaly síly a tak se Borovanští znovu dostali na dostřel k Máchovi a i jej několikrát vyzkoušeli, ale ten vše pochytal. Až po zápase se hosté dozvěděli, že Mácha celý zápas chytal jen jednou rukou, jelikož již na rozcvičce si vyhodil rameno, ale všechna čest, zápas odchytal naprosto skvěle a měl lví podíl na vítězství domácích. Jediný střelec, který jej dokázal překonat, byl v 86. minutě Barták, který míč uklidil přesně k tyči a stanovil tak konečný výsledek na 3:1 pro domácí. Pro domácí toto vítězství znamenalo důležitý zisk tří bodů, a jelikož ostatní výsledky se příznivě sešly, vyhoupli se naši na konečnou třetí příčku, což by ještě před třemi týdny po zbytečných porážkách s Hrazánkami a Čížovou neřekl ani největší optimista. Jak vtipně poznamenal osádrovaný Tomáš Himl: ,,slepé kuře našlo zrno.´´ Znamená to tedy další medailovou placku pro tuto vynikající pralesní partu a povzbuzení do další sezóny, naše juniorka si tentokrát nedokázala najít termín dokopné, a proto kapitán Mácha, hlava jedna pomazaná, přišel s nápadem tzv. výkopné, která se uskuteční v závěru srpna a až na ní se vyhodnotí právě skončená sezóna, předají se ocenění, popijeme, něco sníme, zatančíme si a snad i ty medaile přivezeme. B tým všem děkuje za podporu, zachovejte nám přízeň a v příští sezóně do toho zase vlítneme na plné kule.

Sepekov B – Borovany 3:1 (1:0) Goly: Bočan, Vlk, Cihlář L.

Sestava: Mácha P. – Volf, Novák, Mácha J.,Dědič – Havlíček, Kosobud, Filipín M – Vlk, Bočan, Mička

Střídali: Cihlář Z.,Cihlář L., Šťastný F.

„A“ tým měl svůj zápas nařízen od pěti odpoledne v Mladé Vožici. Bohužel i u A týmu nastala velká personální krize a tak muselo s A týmem cestovat hned několik béčkařů, kteří měli za sebou dopolední zápas s Borovanami.

Domácí byli v prvním poločase fotbalovější a víc na míči, hosté vsadili na poctivou organizovanou obranu a důraz. První velkou šanci zápasu měl paradoxně Vlk, kdy jeho střelu na čáře vykopával domácí obránce. Poté domácí nastřelili břevno a nevyužili několik nadějných přečíslení. Ve 34. minutě však obránci Sepekova zaváhali v rozehrávce a hosté se řítili na Horka ve velké přesile a i přes první velmi dobrý Horkův zákrok se jim podařilo dostat míč do sítě – 1:0 Štěpán Kukla. Veliká škoda. Ještě do poločasu mohlo být srovnáno, ale po krásném centru Doubka Vlk hlavičkoval jen těsně vedle. Na pauzu tedy odcházeli s nejtěsnějším vedením domácí. Sepekovský stratég Jordán neměl příliš prostoru pro nějaké taktické a personální přesuny, tak zkusil něco jiného, celé mužstvo si sedlo na trávník na zadek, chytlo se kolem ramen a Jordy a po něm i celé mužstvo odříkávalo bubli bubli zaklínadlo, které se náš stratég prý naučil na své cestě po Utahu v USA od indiánského šamana. Tohle prostě může vymyslet jenom Jordýsek.

Hra v druhé půli byla opticky vyrovnanější, bez nějakých velkých šancí. Takže nic nebylo rozhodnuto. V 73. minutě sudí odpískal proti našim poněkud přísnější pokutový kop, míč si vzal domácí kanonýr Tomáš Kukla a nezaváhal – 2:0. Pak ale trenér Jordán poslechl svého šamana v hlavě a poslal do hry Filipa Šťastného, hráč, který v B týmu na jaře marně čekal na gól, sundal svůj slamák a sluneční brýle, šel na věc a hned v 85 minutě si naběhl na dobře zahraný Tupého roh a těžko říct čím, ale vsítil branku – 2:1. Bohužel až do konce se už žádná šance neurodila a domácí tak oslavili vítězství 2:1. Nutno ale dodat, že úspěch v tomto zápase byl jen to, že se na něj nějak složilo mužstvo, které ve hře ostudu rozhodně neudělalo. ‘A’ tým tedy skončil na šestém místě, pro někoho je to možná lehké zklamání, vzhledem k tomu, že se ‘A’ tým pohyboval v průběhu sezóny i výše, ale při tolika častých absencích důležitých hráčů se jedná o velmi pěkný výsledek.

Mladá Vožice – Sepekov 2:1 (1:0) Goly: Šťastný F.

Sestava: Horek – Doubek, Kosobud, Novák P., Mácha – Tupý, Novák M., Kašpar, Bolek – Tupý, Hadáček

Střídali: Havlíček, Bočan, Šťastný F., Cihlář Z.

Horký den ještě nekončil, jelo se na dokopnou, již cesta autobusem byla veselá, o zábavu se starali hlavně osvědčení večírkoví tahouni, jmenovat nebudeme. Na samotném večírku bohužel přišlo oznámení od trenéra Ondry Jordána, že musí v Sepekově skončit, protože má před sebou další výzvu. Oznámení to bylo velmi emotivní, do toho přišlo i oznámení číslo dva, kdy rozhodnutí o konci kariéry potvrdil i čapájev Michal Horek. Sepekov tak přichází o naprosto nadstandardního brankáře, který po celou dobu od svého příchodu držel v zápasech Sepekáře nad vodou a přinášel jim spoustu bodů. Díky Hory. A navíc tedy přichází i o populárního trenéra Ondru Jordána, který je neuvěřitelné zvířátko se spoustou energie a neskutečným smyslem pro bejkárny a legraci, navíc dokázal v Sepekově fotbal jednoznačně posunout výš a hlavně díky němu některé hráče začal v Sepekově fotbal znovu bavit, což už ani nečekali. Hrozně moc Ti kloučku děkujeme a doufáme, že si třeba v Sepekově ještě neřekl poslední slovo a jednou se sem opět vrátíš, nicméně teď Ti přejeme hodně štěstí a sportovních úspěchů!! Patří Ti obrovské poděkování a respekt. Díky!! V hospůdce U Buda nebo kdekoliv, kde bude hrát Sepekov, budeš vždy vítán. Dokopná se poté rozjela a bylo to velmi důstojné zakončení sezóny, o detailech se rozepisovat nebudeme.

Sezóna je tedy u konce, vedení bude muset najít nového trenéra, pro kterého bude velká výzva převzít mužstvo po úspěšném Ondrovi Jordánovi. Děkujeme všem za podporu, zachovejte A týmu přízeň, protože vaše mohutná podpora hlavně domácích zápasech je sakra znát.