Třetí výhra v řadě

V dalším zápase přivítali hráči našeho B mužstva svého souseda v tabulce a to rezervu Záhoří. Béčkaři měli v zádech dvě vítězství, kdy v zápasech převážně kvalitně bránili, nechávali soupeře tvořit hru a sami vyráželi do nebezpečných protiútoků. Tentokrát se očekávalo, že tvořit hru by měli hlavně domácí hráči. Ti měli před zápasem nečekané problémy se sestavou, když se jich tentokrát sešlo jen dvanáct.

Hrálo se jako už tradičně na jaře ve velkém horku, zápas svým osobitým způsobem rozhodoval rozhodčí Tanáč. Ten předvedl úsměvnou chvilku hned zkraje zápasu, kdy si hosté i domácí stěžovali na podhuštěný míč, chtěli jej vyměnit, ale sudí míč sebral, hodil jej zpátky do hry a výměnu míče celkem nepochopitelně zakázal. Nezbývalo než si zakroutit hlavou a hrát dál. Zápas začal mírným tlakem domácích, kdy hned v první minutě výborně odcentroval zprava Adam Hlavín, ale Mácha ani Dědič ve vyložené pozici míč do sítě nedostali. V 8. minutě přišel první gól utkání a dali ho trochu překvapivě hosté. Kapitán hostů vyslal dlouhý míč na útočníka, který se prosadil přes L. Koutníka, obešel i brankáře Mrázika, nastřelil míč před bránu, kde jej do prázdné brány dokopl hostující Nushart – 0:1. Hra poté byla víceméně vyrovnaná, kdy Sepekov se snažil tvořit hru a Záhořáci se jednoduše po dlouhých míčích dostávali za záda obránců a ti museli svádět velké množství sprinterských soubojů. Blíže ke gólu měli ale přece jen domácí hráči, Hrych nastřelil břevno, Koutník s Máchou neuspěli v únicích proti brankáři. Ve 22. minutě domácí přece jen srovnali, výkop Mrázika hlavou prodloužil Dědič na Bočana, ten se agresivně prodral k míči mezi dvěma obránci a levou šajtlí nedal brankáři šanci – 1:1. Do konce poločasu se hrál vyrovnaný zápas, kdy se domácím nedařilo zkušené obránce soupeře přehrát. Obránci Sepekova hostující útočníky také do větších šancí nepouštěli, takže se do kabin odcházelo za nerozhodného stavu.

Do druhé půle vstoupili domácí s odhodláním remízový stav překlopit na svoji stranu. Zvýšili pohyb, byli agresivnější a přicházely i šance. Mácha nastřelil břevno, Kosobud několikrát vystřelil levou nohou v nebezpečném prostoru, ale brankář se štěstím všechno likvidoval. Tlak domácích se postupně zvyšoval a v 61. minutě po přihrávce od Máchy postupoval Koutník sám na bránu a křížnou střelou poslal domácí do vedení 2:1. V 64. minutě byl Koutník ve vápně zcela jasně faulován, čehož si ze svého velitelského stanoviště ze středového kruhu všiml i rozhodčí Tanáč a nařídil pokutový kop. Ten sám faulovaný Koutník tvrdou ranou proměnil, brankář sice uhádl stranu, ale byl krátký. Od této chvíle Sepekov držel otěže zápasu pevně v rukou, Zahoří už se k ničemu nedostávalo a jejich starší obránci přestávali stíhat. V další šanci se ocitl Koutník díky svému důrazu, kdy se dostal přes svého obránce, obešel i brankáře, ale v rychlosti zakončil levou nohou těsně mimo prázdnou bránu. V 78. minutě si Koutník po přihrávce od Čunáta spravil chuť a další křížnou střelou tentokrát do šibenice si připsal svůj třetí gól v zápase – 4:1. V 80. minutě se ve své několikáté šanci dočkal i Mácha, prošel středem hřiště, narazil si s Čunátem a technickou střelou zpoza vápna přehodil špatně stojícího brankaře – 5:1. Tečku za zápasem udělala hodně přísná malá domu od L. Koutníka na Mrázika, kdy se jednalo spíše o střelu, kterou Mrázik hokejovým zákrokem tzv. betony vyrazil před sebe k hostujícímu útočníkovi, který byl z této situace tak zaskočen, že zakončil zbrkle hodně mimo branku. To byla poslední zajímavá a zároveň úsměvná akce zápasu.

Sepekáři si tak připsali vítězství 5:1, nutno dodat, že za výkon v druhém poločase vítězství zcela zasloužené. V příštím kole přivítají znovu na svém hřišti mužstvo z Čimelic. Ze zkušeností z minulých zápasů lze asi očekávat jednoho z nejfotbalovějších soupeřů této soutěže, samozřejmě bude také záležet, zda si soupeř přiveze posily z A týmu, který hraje Krajský přebor. Uvidíme, jak si s tím naši hráči poradí.

Sepekov B  –  Záhoří B  5:1 (1:1)  Goly: Koutník M. 3x, Bočan, Mácha

Sestava: Mrázik – Hlavín, Novák, Hrych, Koutník L. – Hait, Kosobud, Mácha, Koutník M. – Bočan(Čunát), Dědič