V Albrechticích vítězně

V pondělí 8.5. čekala hráče naší rezervy dohrávka 12. kola v Albrechticích. Ve stejný čas mělo naplánovanou dohrávku i A mužstvo, tudíž se rezerva nemohla spolehnout na pendlery z A týmu. Naštěstí zásobárna hráčů B týmu je velká a i tentokrát vytáhla z rukávu dvě nečekaná esa v podobě dlouhodobých rekonvalescentů Lukáše Koutníka a Ondry Bolka, kteří neváhali a vyrazili B týmu na pomoc a tak bylo připraveno aspoň na určitý úsek hry 14 hráčů, i když málem bylo o jednoho méně, to když při odjezdu jeden nejmenovaný hráč s přezdívkou Had musel vyprázdnit měchýř, čehož si posádka vozidla nejmenovaného řidiče, který v B mužstvu dělá hrajícího trenéra, nevšimla, odjela a zanechala Hada za stromem. Naštěstí existují mobilní telefony a do Albrechtic odjeli všichni.

Naši hráči měli po nepovedeném a mdlém výkonu v Borovanech hodně co napravovat a měli k tomu ideální příležitost. Albrechtice totiž v sobotu absolvovaly zápas s Vráží, zatímco naši hráči měli volno. Domácí během hry sice nasadili do hry několik pendlerů z A týmu, ale ti měli v nohách už dvě svá mistrovská utkání. Naši začali přímo skvěle, hned v 1. minutě byl před vápnem faulovaný Hadáček, Mácha zahrával přímý kop z ideální pozice, zahrál jej celkem slušně a brankář střelu jen vyrazil před sebe a tam pohotový Dědič poslal hosty do důležitého vedení – 0:1. O několik chvil později P. Šťastný poslal krásný centr tzv. do kapsy, kde se před brankářem zjevili volní Hadáček a Dědič, ale prvně jmenovaný o kousek nedosáhl a druhý míč špatně trefil a tak z vyložené šance nebylo nic. Poté začali hrát domácí, kteří ač někteří věkově hodně starší, drželi míč výrazně častěji na svých kopačkách a byli fotbalovější, kdy se snažili vyměňovat hlavně krátké přihrávky mezi řadami a neuchylovali se k nakopávaným míčům. Drželi se taktiky, že běhá míč a soupeř, samozřejmě nacházíme se v pralese, takže o zbytečné ztráty nebyla na obou stranách nouze. V 19. minutě dostali domácí dárek, kdy P. Mácha špatně převzal míč, dotírající důrazný hráč mu jej čistě sebral i s nohama a přes veškerou snahu obránců, domácí dotlačili míč do branky – 1:1 Hronek. Chvíli to vypadalo i na zranění P. Máchy, ale ten se nakonec kousnul a zápas velmi dobře dochytal. Ve 28. minutě udeřili náhle Sepekáři ukázkovou akcí, jak vystřiženou z pátečních tréninkových kombinací, Dědič poslal kolmici na M. Filipína, ten zatáhl míč do křídla, poslal přízemní centr před branku, kde Mácha strhl obranu a brankáře na přední tyč, míč prošel skrze všechny až před branku, kde vše předpisově zavíral M. Koutník a i díky svému důrazu dostal míč do brány – 1:2, trenér L. Kosobud by zaplesal, kdyby tuhle akci viděl. Někdy v tomto čase se do hry dostali oba vracející se borci L. Koutník a O. Bolek a Sepekáři i díky nim měli až do konce poločasu zápas pod kontrolou. Do konce poločasu ještě předvedl domácí brankář pěkný zákrok proti dalšímu přímáku Máchy a střela M. Koutníka šla těsně vedle. Všechny ošemetné situace na druhé straně řešila obrana s P. Máchou relativně v poklidu.

Druhá půle začala velkou šancí hostí, kdy Hadáček vysunul L. Koutníka, ten ale o kousek minul. V 57. minutě odcentroval L. Koutník na Hadáčka do vápna, ten si výborně pokryl míč a domácí obránce jej jasně fauloval. Penaltu si již tradičně vzal M. Koutník a opět s přehledem proměnil – 1:3. V těchto chvílích měli hosté hru zcela pod svoji kontrolou, domácí sice měli míč více na kopačkách, ale nebezpeční díky poctivě bránícím hostům nebyli. Naopak vznikala okénka pro brejky, největší šanci v tomto úseku hry měl Kotrba, který si na půlce narazil s F. Šťastným a postupoval od půlky sám na bránu, před brankářem však začal přemýšlet, jak zakončí a obří šanci zazdil. Domácí pak v 70. minutě dostali míč do vápna a trestuhodně volný Hrdlička zakončil do šibenice – 2:3. Hosté naštěstí nepropadli panice a dál poctivě bránili a podnikali brejky do otevřené obrany, jenže M. Koutník střílel těsně vedle, Mácha zase těsně nad a ani další příležitosti hosté nevyužili. V 89. minutě se na to už nemohl dívat M. Novák, na půlce získal míč, hodil si jej dopředu, což nečekal nikdo na hřišti a po dvaceti metrech zjistil, že už dál těžko doběhne, i proto vystřelil z dobrých třiceti metrů a míč nádherně přeletěl brankáře a zapadl pod břevno – 2:4 rozhodnuto. Golík sezóny je asi na světě. Naši si tak spravili chuť, i když mohlo a mělo být rozhodnuto mnohem dřív, ale náš B tým zápas v klidu odehrát asi neumí. Příští kolo jede rezerva v sobotu 13.5. do Krče, kde odehraje zápas od 17:00 hod. A tým znovu ve stejný čas změří síly na domácím hřišti v důležitém zápase s Větrovy. Znovu tak bude třeba mobilizovat všechny dostupné hráče. A tým o uplynulém prodlouženém víkendu odehrál dva zápasy, kdy v neděli nejprve zvítězil 1:0 v Táboře na Meteoru a v pondělí doma remizoval s Podolím, kdy nám výsledkově dokonalý víkend pokazili hosté v 87. minutě z přísné penalty. Zachovejte přízeň, Sepekáři!

Albrechtice B – Sepekov B 2:4 (1:2) Goly: Dědič, Koutník 2x, Novák