Závěr pro domácí

Druhé kolo jarní části sezóny I. B. třídy přineslo souboj dvou nedalekých celků. Kovářov, který minulý rok hrál ještě Okresní soutěž, hostil mužstvo Sepekova. Hosté zápas nepodcenili a již od dopoledních hodin se připravovali na tento zápas. Oproti minulému zápasu museli Sepekovští povolat několik hráčů z řad B týmu, kteří však odehráli velice dobré utkání.

V sobotním slunečném odpoledni se od úvodu utkání do útočení pustili domácí. Hosté ze Sepekova však pozorně bránili i za cenu faulu před velkým vápnem. Z první velké šance trefil domácí střelec Holub spojnici. V 17. minutě se po pravé straně protáhl Bolek, vyběhnuvší gólman ho fauloval, rozhodčí Klimeš nechal výhodu pro Tupého, který míč doklepl do brány, 0:1. Ve 28. minutě vedl balón po levé straně Tupý, následně přihrál na Bolka, který se objevil na zadní tyči a navýšil na 0:2. Tímto vývojem byli domácí značně zaskočeni a místy se místo hry věnovali spíše nadávání spoluhráčům. Velkou šanci ke snížení skóre měli Kovářovští po nepovedeném odkopu hostujícího Doubka, který trefil spojnici branky svého gólmana. Ve 40. minutě se přeci jen domácí dočkali, po přímém kopu upadl urostlý domácí útočník a rozhodčí Klimeš pískal penaltu, tu s přehledem proměnil kapitán Jarošík, 1:2.

Druhý poločas začal pro hosty velice nešťastně. V 47. minutě odkopávali hosté míč z vápna, balón se však odrazil doprostřed hřiště k volnému Růzhovi, který se neostýchal a vypálil na bránu – jeho střela zapadla za záda gólmana Maška, 2:2. Nutno podotknout, že tento gól byl opravdu výstavní. A od té doby kralovali na hřišti domácí. Sepekovští se bránili a pokoušeli se ohrozit bránu Kovářova z protiútoku. Největší možnost měl Kosobud L., který se pokoušel o zakončení z malého vápna po centru Tupého, vytáhlý útočník byl však velice těsně bráněn. V 80. minutě poslali z levé straně míč před velké vápno na Fauknera M., jeho následnou střelu neudržel gólman Mašek v rukavicích a následný odražený balón dorazil do brány Janeček, 3:2. O 5. minut později bylo rozhodnuto definitivně. Domácí vystřídavší Novák obešel na půli hřiště Kosobuda M., prohnal se kolem stopera Duška a svůj únik zakončil po zemi k tyči, 4:2.

Kovářov – Sepekov  4:2  (1:2)  Goly: Tupý, Bolek

Sestava: Mašek – Doubek, Dušek, Hadáček, Mácha – Bolek (Brůžek), Kašpar, Kosobud M., Hlavín (Hrych) – Kosobud L.(Matěja), Tupý

Trenér: Ondřej Jordán

Hráč utkání: Jan Mácha