Důležitá výhra

K poslednímu zápasu podzimní části vyrazilo sepekovské A mužstvo na hřiště do Kestřan. Domácí tým se nachází na posledním místě tabulky, avšak od hostů je dělily pouze 4 body. Dal se tedy očekávat boj o každý míč.

Od úvodu byli lepší domácí, vyhrávali souboje a tlačili se do zakončení. Jejich pokusy však ve většině případů končily mimo branku. Do první velké šance se dostali Kestřanští po rohovém kopu, kdy zcela volný hráč hlavičkoval z malého vápna, hostující Mašek v bráně reflexivně vyrazil. Domácí se dočkali gólu ve 29. minutě, to se po standardní situaci dostal balón na pravou stranu ke Strakovi, jenž poslal centr do vápna, který skončil až za zády vyběhnuvšího Maška, 1:0. Poté se také osmělili hosté, kteří vyrovnali ve 40. minutě, když se do sólo úniku dostal kapitán Tupý a střelou k tyči srovnal na 1:1. Těsně před koncem půle se dostali domácí do obrovské šance, po přímém kopu netrefil hostující Kosobud míč, ten se dostal ke zcela volnému Strakovi, kterého však skvělým zákrokem nohou vychytal Mašek.

Druhý poločas začali lépe hosté a to především díky svému kapitánovi. V 52. minutě vybojoval Hlavín míč pro Paluse, ten poslal přesný centr na malé vápno na Tupého, který balón hlavou poslal do pravé šibenice, 1:2. Ihned z rozehrávky mohli domácí vyrovnat, to když Veselý napřáhl z 30-ti metrů a jeho tvrdá střela se otřela o tyč Maškovy brány. Nedáš-dostaneš. V 55. minutě podržel míč na půli hřiště Bolek, přihrál mezi Beky Tupému, jenž se dostal do vápna a tvrdou střelou vymetl šibenici podruhé, 1:3. A v 67. minutě opět Tupý, tentokráte se obtočil na polovině hřiště kolem obránce a postupoval sám na bránu a svoji akci s přehledem proměnil, 1:4. Poté se začali dopředu tlačit také domácí, kteří si vytvářeli jednu standardní situaci za druhou. Celý zápas řídil „s přehledem“ rozhodčí Mráz, který v 78. minutě odpískal penaltu po kontaktu ve vápně. Domácí však vychytal Mašek. V 89. minutě pak viděl rozhodčí kontakt ve vápně i na druhé straně. K penaltě se postavil Kašpar, jenž ukázal, že střílení gólů nepatří mezi jeho přednosti a míč poslal slabou střelou vedle.

Tento zápas byl pro Sepekovské velmi důležitý. Kapitán Tupý ukázal svůj střelecký um a zařídil hostům potřebnou výhru.

Kestřany – Sepekov  1:4  (1:1) Goly: Tupý 4x

Sestava: Mašek – Palus, Novák, Hadáček, Koutník L. – Bolek, Kosobud, Kašpar, Hlavín(Hrych) – Tupý, Koutník M.(Doubek J.)

Trenér: Kosobud Lukáš

Hráč utkání: Tupý Martin