Umělá tráva

PRVNÍ TŘI BODY

Umělá trávaNa první říjnový zápas se dorostenci ze Sepekova vydali do Ševětína, kousek od Českých Budějovic. Náš tým opět vyrážel na dalekou cestu v počtu 11-ti hráčů a to s dvěma staršími žáky. Nic neobvyklého, jen bylo otázkou, jaký stav na konci zápasu bude svítit na domácí světelné tabuli. Nepředbíhejme však, čeká nás ohlédnutí za 90ti minutami fotbalového zápasu mezi týmy – Ševětína a Sepekova.

Úkolem dorostenců byla snaha zahrát bojovný fotbal, týmově se podpořit a sem tam někdy vykouzlit pěknou akcičku. Sepekov na domácí vlétl se vší parádou. Již ve 4. minutě mohli hosté vést o branku. Chyba brankáře, která přihodila míč ke kopačkám Kamila Koutníka, se však stávala často v tomto matchy. Útočník Sepekova gólovou šanci zahodil svůj pokus vedle brány. Dorostenci ale šlapali dál, snažili se kombinovat. K tomu se přidali i domácí, kteří ve 14. minutě zahrozili a ukázali, že mají též z čeho těžit. Jejich akce začala na levé straně Sepekova, kde nejdříve propadl Hyška, pak Stehlík a ve vápně i kapitán, stoper Vojta Baloun. Naštěstí domácí hráč pálil mimo ocelovou konstrukci a tak byl stav zápasu nezměněn. O minutu později se hosté opět dostali na útočnou půli hřiště, kde vhazovali aut, který skončil u žáka Cihláře. Ten přihrál na Kotrbu, jehož střela z vápna šla těsně nad břevno. Oba týmy se stále pokoušely probojovat ke gólovce, ať už z levé nebo pravé strany. Ve 28. minutě, po několika pokusech složit kombinační útok, se na levé straně hostů vytvořila nádherná i ukázková kombinační série. Vše začalo z obrany od Hyšky, přes Matěju až ke Kotrbovi, kdy se dva poslední jmenovaní dostali až na velké vápno, kde se opět pokusu o vstřelení branky ujal Kotrba, který zase míč poslal nad. Ale to nejlepší z první půle přišlo o tři minuty déle. Sepekovští dorostenci vyvolali tlak ze středu hřiště, dostali se až k vápnu domácích, kde byl po několikáté viděn Kotrba, který si vzal míč pod svá křídla. A aby to udělal ještě trošku zajímavější, vrátil míč dozadu na Filipína, jenž kopem udělal nádherný centr do vápna, kde byla připravená valná většina hráčů, a zde se už Matěj Kotrba nemýlil. Sice dělovku poslal brankáři na rukavici, ale ten ji neudržel. Míč se dokutálel pomalu, ale jistě za brankovou čáru a hosté vedli 0:1! Je pravda, že domácí tým hrozil z některých akcí, ale zapomněl, že Sepekovští mají Mašiho a posléze i sehranou obranu.

Druhá půle zápasu už nebyla tak atraktivní jako ta první. Spíše bouchaná a od hostů hra na udržení skóre. V 54. minutě mohli Ševětínští srovnat stav po prohraném souboji v obraně. Nejlepší útočník z domácích řad se řítil sám na Mašiho, ale ten mu nedal šanci a excelentně vyrazil míč do neznáma. Podržel tak svůj tým v nakročení za první výhrou podzimu. Ale pozor. V 60. minutě mohli vést dorostenci ze Sepekova, kteří se pěkně probojovali až k vápnu, kde Jirka Matěja dával přihrávku, ze strany před bránu. Stačilo pouze nastavit nohu, ale Koutník s Kotrbou tak neučinili a stav se neměnil. Pár šancí ještě bylo, jak na domácí, tak na hostující straně. Ale žádná z nich neskončila v síti. Zápas skončil. Světelná tabule své skóre od 31. minuty neměnila a konečně se mohla z výhry radovat celá posádka řidiče autobusu Pavla Hadáčka, která vyrazila podpořit a zabojovat na hostícím hřišti, tedy v Ševětíně. Někteří stále nechápou, ale dorost Sepekova si připsal první body do tabulky. Takříkajíc zaslouženě. Gratulace a budeme rádi, když je přijdete podpořit i v neděli dopoledne proti Hradišti.

Děkujeme fanouškům, starším žákům – Lukáši Cihlářovi a Jakubu Kupilíkovi, kteří doplnili svými výkony tým dorostu!

Ševětín – Sepekov  0:1  (0:1)  Gól: Kotrba Matěj

Sestava: Mašek – Baloun, Stehlík, Filipín, Hyška – Čunát, Kotrba, Kupilík, Matěja – Koutník, Cihlář